Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2014, 23:23   #10
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
Ja bajery lubię. Traktuję to jako normalne, standardowe przygotowanie do sesji. Jetem estetą, więc grafiki od sasa do lasa nie wchodzą w grę.
Jeśli chodzi o roll20 to pewnie dałoby się bez ciężkiej pracy.
Niektórzy MG często kopiują najróżniejsze obrazki, a ich mapki w swych pstrokatych kolorach wyglądają jak narysowane przez dzieci. Oczywiście, nie każdy musi robić cuda wianki w photoshopach - absolutnie. Ja po prostu nie bardzo jestem w stanie znieść takie wizualizacje.
Staram się nie atakować graczy masą zrobionych bajerów, co może się wydawać sprzeczne z tym: Linkownia (Okruszki po sesji). Po prostu daję do dyspozycji. Nie wszystko na raz. Stopniowo.
Grafika potrafi znacznie wprowadzić nastrój/ konwencję o ile jest konsekwentna. Dzięki temu że sam ją tworzę - nie robię fakapów dla mnie trudnych do zniesienia. Np.:
Dając graczowi broń jako wyposażenie i śmiertelnie poważnie link ze zdjęciem karabinu m4 z czerwoną nasadką na lufie mówiącą "hej, jestem atrapą i strzelam plastikowymi kulkami". Albo ilustrując krajobraz jakimś lanszafcikiem z top 10 tapet na pulpit.
Nie trzeba być jakimś mistrzem pędzla. Wystarczy np zebrać obrazki z jednego gatunku obrazków. Jeśli mamy różne to można nadać każdemu tę samą ramkę. Od razu jest inaczej.
To oczywiście mój sposób.

Muzyki nie używam. Już dawno od niej odszedłem. Wolę by emocje czy nastrój płynął z tego co opowiadam - jeśli już mówimy o narządzie słuchu
Sesje lajf - mogą mieć jakieś bajery oświetleniowe, ale rozsądnie. Rekwizyty i przebieranie się - jakoś nie czuję potrzeby.
 
Martinez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem