Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2014, 23:40   #10
CaveSoundMajster
 
CaveSoundMajster's Avatar
 
Reputacja: 1 CaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłośćCaveSoundMajster ma wspaniałą przyszłość
Patrzcie, właśnie wlazłem by założyć dokładnie taki sam temat. Bakcyl, myślałem po pierwszych kilku postach, że się nie zrozumiemy, a tu patrz, nawet takie same pomysły.

Chciałem na razie zalinkować wpis na blogu (nie moim) dotyczący dokładnie tego samego, a na który trafiłem dzisiaj przypadkiem (przed zajrzeniem do tego tematu! :0 ): Allgemeine Festung: Powergaming a munchkinizm

EDIT: okazuje się, że martinez mnie uprzedził

W każdym razie okazuje się, jeżeli przyjąć powyższe definicje, że w wątku "sesja na skype" (Sesja przez Skype / komunikator [kompilacja]) Ashaar wprowadził mnie w błąd, twierdząc że Munchkin nie ma niczego wspólnego z oszukiwaniem! Chyba chodziło mu o powergamera właśnie

Cytat:
Więc jeżeli konkretna definicja istnieje, granica jest jasno ustalona. Wolno to, co wolno - na co pozwala mechanika (pomijając to, co dopuści MG, chodzi tylko o rozróżnienie PG od MK). Reszta jest oszustwem. Dlatego tego typu stwierdzenia po teardych definicjach mnie ciekawią. Co masz na myśli mówiąc "płynna"?
Ok, wycieczka w stronę metodologii (taki dział filozofii): definicja określa typy idealne ("czyste"), które zazwyczaj nie występują w rzeczywistości, albo są w bardzo małej ilości. Natomiast obiekty / desygnaty (w tym wypadku: gracze), do których definicję odnosimy, możemy próbować przyporządkować na skali między pojęciami mniej więcej przeciwstawnymi. Jednak reguły takiego przyporządkowania nie są do końca jasne, bo to nie skala ilościowa, np. od 0 - 100, ale zbiór różnych cech (czy cecha A jest "bardziej munchkinowa" od cechy B??). Stąd "granica jest płynna".

Wyręczyłem cię Paniczu
 

Ostatnio edytowane przez CaveSoundMajster : 09-02-2014 o 00:02.
CaveSoundMajster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem