Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2014, 20:31   #7
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Dziękuję za nadesłane pierwszych kart. Nie miałem jeszcze czasu dokładnie się wczytać, ale na szybko rzucę trochę luźnych myśli, które przy tym wyszły:

1. Myślę, że już starczy myśliwych albo niby-myśliwych, dużo ich dostałem, więc jak ktoś jeszcze tworzy to niech wymyśli coś innego

2. Widzę to, co poprzednio przy tworzeniu postaci z tą mechaniką. Sporo osób rezygnuje zupełnie z punktów w przekonywaniu. Poprzednio w czasie sesji takie osoby tego dość mocno żałowały, bo nie zawsze łazi się wszędzie w grupie, by wypchnąć przed siebie drużynowego dyplomatę

Dodatkowo proszę pamiętać o dopasowaniu mechaniki do założeń fabularnych postaci. Jak ktoś jest towarzyski, otwarty i wygadany to raczej powinien coś w tym przekonywaniu mieć. Postać na zerowym to raczej taki mruk albo koleś który sobie gada, ale wszyscy go olewają.

3. Nie wiem, czy karty nadal napływać będą w takiej ilości, ale pierwszy rzut sugeruje, że nie będziemy musieli chyba czekać aż tygodnia. Czy ktoś, kto jest zainteresowany potrzebowałbym więcej czasu, niż np. do piątku?

4. Skradanie się w lesie podchodzi pod kradzież, choć w przypadku braku tej cechy możliwy jest w pewnych okolicznościach rzut na sztukę przetrwania z modyfikatorem ujemnym. Czasem jedna cecha może częściowo zastąpić drugą, której nie mamy.

5. Nie bez powodu we wstępie jest spory fragment o listach polecających. Póki co większość otrzymanych postaci to twarde. zaprawione w boju chłopy, idealny materiał na strażnika dróg - takich by zapewne wybrał setnik, gdyby sam mógł o tym decydować. Ale musi zadowolić różne środowiska/miejscowe/instytucje/przełożonych itd. którzy wciskają tam kogo popadnie, więc postać jak najbardziej może być niemal "zupełnie od czapy". Wyzwania czekać na was będą wszelakie i nie wszystkie będzie się dało rozwiązać typowym zestawem umiejętności wojaka
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 11-02-2014 o 20:58.
Tadeus jest offline