Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2014, 21:15   #10
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
Okres gonitwy minął, prace znów ruszyły nieco do przodu(zarys efektów w edytowanym poście startowym). Powstał zarys miasta i jego dzielnic, kończę tworzyć listę kluczowych elementów miasta(lokalizacji, obiektów, wpływów) i zaczynam tworzyć podział władzy na bazie powyższych
Aschaar
Skorzystałem z rady. Gracze rozpoczęli już tworzenie postaci, więc przy tej okazji zadbałem o mocniejsze osadzenie ich w społeczności. Mocniejsze niż pierwotnie planowałem. Na chwilę obecną wygląda że będzie działać zgodnie z zamierzeniem.
Klimat wychodzi z działań graczy. Zgoda. Ale do tej pory mieliśmy problem żeby to co wychodziło od graczy miało jakiś wspólny mianownik. Jako wyznacznik klimatu postawiłem sobie didaskalia z podręczników. Dla naszego towarzystwa to odmiana, dotychczasowe przygody toczyły się głównie w kołnierzykach i przy Vivaldim.
Mea culpa, mea maxima culpa. Napisałem to co napisałem i nie ma co kręcić. Ale tym nad czym myślałem było stworzenie sytuacji w której będzie kilka opcji mniej kuszącej od innych. Przykład zawsze rozjaśnia wątpliwości: muszę wybrać styl rządzenia domeną. Nieudolny książę-despota zachęca do próby przejęcia władzy. Ale też do próby sterowania nim jak marionetką. Przy triumwiracie gracze mogą razem spróbować wygryźć jednego konkretnego członka. Szukam rozwiązania które pozwoli mi dać graczom realny wybór(tak, podejmą go później mając już bogatszy zapas informacji)
 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!
TomBurgle jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem