Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2014, 14:37   #2
TomaszJ
 
TomaszJ's Avatar
 
Reputacja: 1 TomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputację
- Ten mój - rzekł pierwszy z nowo mianowanych strażników podchodząc do zdrowego gniadoszka. Poklepał go po pysku i podsunął ogryzek pod nos.
- Hans Apfel jestem, możecie mi "Kieska" mówić - powiedział ochrypłym głosem do czekających jak krowa na rzeźnika pozostałych. - Mytnikiem byłem, ale los rzucił tutaj.

Ubrany w poznaczoną rdzą koszulę, spodnie i znoszone buty Hans nie był już młody, wyraźnie przekroczył już wiek który określano jako "średni", choć nie wkroczył w starczy. Widać też było zmęczenie na jego twarzy, oraz lekko czerwony nos świadczący o niechybnym umiłowaniu do trunków. Twarz był ogolona dość niechlujnie i z pewnością nie dziś. Na głowie Hans miał poobijany, podrdzewiały morion, spod którego wystawały rzednące siwe włosy związne w krótką kitkę. U pasa zaś sztylet i nabijaną guzami pałkę. Trzy noże w pochewkach przyczepił do bandolieru po ładownicach muszkietowych, który przepasywał mu pierś.
Tarczę z dębowych desek (na której wydać było resztki farby po barwach jakiegoś feudała) i włócznię umocował już do siodła. I jedno i drugie wyglądało jakby pochodziło z jakiegoś magazynu rezerw na zapyziałym zadupiu.

- Wybaczcie, że tak mało bojowy jestem, miecz i kirys w lombardzie zastawiłem. I pistolet zacny...- tu poklepał się po boku - ...z piękną prochownicą. Ale bez kieski trudno żyć. A was jak zwą? I skąd was tu przywiało?
 
__________________
Bez podpisu.

Ostatnio edytowane przez TomaszJ : 15-02-2014 o 14:51.
TomaszJ jest offline