Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-02-2014, 16:05   #1
GreK
 
GreK's Avatar
 
Reputacja: 1 GreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputacjęGreK ma wspaniałą reputację
Horror s-f. Jest rok 2044.

Już od jakiegoś czasu mam ochotę poprowadzić sesję science fiction w klimacie horroru. Sesję brutalną, wykańczającą, być może bez happy endu. Sesję, w której pastwić się będę nad graczami, gdzie trup ściele się gęsto. Może z tym trupem przesadziłem, bo w zamierzeniu większość horroru rozgrywałaby się, wzorem Armielowskich sesji, w umyśle bohaterów. Strach, nieuchronność zagłady, beznadziejność sytuacji.

Przyznam się, że nigdy nie prowadziłem w tych klimatach. Będzie więc to swojego rodzaju debiut.

Byłby to na pewno storytelling z jakąś szczątkową mechaniką. Typowa jednostrzałówka, żeby klimat wypróbować, posmakować.

We wszystkich wersjach postacie bohaterów znały by się bardzo dobrze. Czy jednak?
Po przeprowadzeniu rekrutacji gracze będą mieli czas na przedstawienie swoich postaci, zawiązania znajomości, przyjaźni, określenia sympatii i antypatii. Każda z postaci będzie miała możliwość określenia kilku swoich tajemnic, o których (w zależności od tego jak zdecyduje) wiedzieć będzie tylko ona lub jej najbliżsi przyjaciele.

To tylko propozycje. Chętnie posłucham Waszego zdania na ten temat i ew. sugestii.
  • W stronę słońca- 2044.
    Inspiracja oczywista filmem pod tym samym tytułem.
    Jest rok 2044. Słońce gaśnie. Na Ziemi, skutej lodem, zamiera życie. Jedyną szansą ratunku dla niebieskiej planety jest detonacja ładunku nuklearnego w centrum słońca, która spowoduje, że słońce ożyje ponownie.
    Jesteście trzecią, ostatnią ekipą specjalistów, która leci z tą misją. Poprzednie zaginęły. Nie wiadomo co się z nimi stało. Gdy dostajecie się w pobliże gwiazdy, która gaśnie zaczynają dziać się rzeczy niezwykłe.

  • Niebieska Planeta 2044.
    Jest rok 2044. Życie na Ziemi zamiera. Ludzkość pozamykała się w szklanych, samowystarczalnych kopułach. Na zewnątrz powietrze, gleba i woda są zatrute chemikaliami. Fauna i flora zmutowała. Wyjście równoznaczne jest ze śmiercią.

    Jesteś mieszkańcem jednej ze szklanych enklaw. Otoczony szklaną barierą, oddzielony od świata zewnętrznego.
    Nikt nie był TAM już siedem lat z hakiem. Niewiele wiadomo o tym co się tam dzieje. Tymczasem coś próbuje dostać się do środka. Pozostaje kwiestią czasu kiedy...

  • Hermes 2044.
    Jest rok 2044. J.w.

    Jesteś jednym z nielicznych, którzy postanowili opuścić rodzinną planetę, by szukać w przestrzeni kosmicznej nowego, lepszego miejsca. Planety, która nadaje się do zamieszkania. Nowej Ziemi. Podróżujesz już siedem lat statkiem kosmicznym Hermes. W końcu docieracie do miejsca, które może stać się nowym rajem. Obiecany raj okazuje się piekłem.
 
__________________
LUBIĘ PBF
(miałem to wygwiazdkowane ale ktoś uznał to za deklarację polityczną)
GreK jest offline