Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2014, 14:49   #5
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
Biznesowy magnat siedział w nonszalanckiej pozie i w milczeniu wysłuchał pytań i uwag członków Ligi.
- Moja córeczka zaginęła wczoraj wieczorem - zaczął spokojnie Strewitz - Miała spotkać się z Bethy Carlebach i pójść z nią do kina. Szofer około godziny dziewiętnastej zawiózł ją do Paradiso Cinema w centrum. Widział, jak wchodzi do środka. Miał po nią wrócić za dwie godziny, po tym jak się skończy seans. Bethy Carlebach, córka mecenasa Brandona Carlebach, znanego adwokata w DarkCity, to jej najlepsza przyjaciółka ze szkoły. Spędzają razem mnóstwo czasu. Szofer więc nic nie podejrzewał i poszedł coś zjeść.
Bethy twierdzi, że moja córka nie dotarła na seans. Czekała na nią we foyer, a później już na sali, ale ona nie przyszła.
Po seansie szofer wraz z pracownikami przeszukał dokładnie kino, ale nic nie znalazł. Kamień w wodę. Nikt z pracowników nie kojarzy jej, choć przecież jej twarz jest powszechnie znana w mieście.
Sterwitz oparł się o biurko i zamyślił:
- Jak do tej pory nie otrzymałem żadnych informacji od porywaczy. Żadnego żądania okupu, żadnych pogróżek, nic. Kompletnie nic. Nie ma też żadnych przypuszczeń, kto to mógł zrobić. Uprzedzę też ewentualne pytanie. Moja córka nie miała powodów, aby uciekać z domu. Ten kretyn komisarz Grubber mi to insynuował.
Sterwitz skończył mówić i rozparł się ponownie w fotelu.
- Macie jakieś pomysły? - zapytał na koniec.




miał ponownie zjawić się na miejscu o godzinie siódmej, aby zawieźć obie dziewczyny do szkoły. Ta koleżanka To Bethy Carlebach, córka mecenasa Brandona Carlebach, znanego adwokata w DarkCity. Mimo, że szofer widział jak dzwoni do drzwi domu Carlebachów, to niestety nie wie, czy tam weszła. Odjechał nie podejrzewając, że coś się może stać. Zarówno Bethy, jak i Brandon, to znaczy pan Carlebach twierdzą, że moja córka nie dotarła do
 
__________________
"Amnestia to jest dla złodziei, a my to jesteśmy Wojsko Polskie" mjr. Dekutowski ps. "Zapora"
"Świnie noszą koronę, orzeł w gównie tonie,
a czerwono białe płótno, porwał wiatr" Hans
Wojan jest offline