Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2014, 17:41   #7
Wojan
 
Wojan's Avatar
 
Reputacja: 1 Wojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodzeWojan jest na bardzo dobrej drodze
- O przeszukaniu mojego mieszkania, a tym bardziej rzeczy mojej córki możecie zapomnieć. To nie wasza sprawa. Niech Law nawet nie próbuje interweniować w tej sprawie u burmistrza, czy też szefa policji. Już im powiedziałem, że nie pozwolę na to, aby ktoś szperał w rzeczach mojej córki. Udzielę wszelkich informacji, jak będzie trzeba.
Paradiso Cinema, to publiczne miejsce. Ja tam raczej nie bywam, gdyż uważam, że kino to rozrywka dla plebsu. Moja córka jednak uważa inaczej i często bywa w kinie. Mortman? Owszem obił mi się o uszy ten pseudonim o uszy. To wasz największy oponent, czy nie? Mieni się geniuszem zbrodni i królem wszystkich przestępców. Żałosne. Policja twierdzi, że na miejscu znalazła dowody obecności tego typa. Tylko z tego, co ja wiem, to on nie żyje, prawda? Kapitan Law przyczynił się do jego śmierci. A chyba nie wierzymy, że Mortman jest jak sam twierdził, nieśmiertelny.
Sterwitz otworzył szufladę biurka i przez chwilę czegoś szukał.
- Gdzie ja to wsadziłem? - pytał sam siebie.
Otworzył drugą szufladę i z głośny wyrazem tryumfu wzniósł pięść ku górze.
- Mam? Łapcie! - krzyknął i rzucił niewielki przedmiot w kierunku stojących obok siebie kobiet.
W dłoniach Natalie wylądowała dowód, który powinien być w posiadaniu policji.
Była to znana wszystkim członkom Ligi, niewielka, bazaltowa czaszka, którą Mortman, często podrzucał na miejscu zbrodni. Był to jego symbol, znak rozpoznawczy oraz swego rodzaju przedmiot kultu, czy też amulet. Często wśród ludzi, który identyfikowali się z Mortmanem, czy też pracowali dla niego znajdowano takie czaszki. Doktor Zack nie potrafił niestety rozgryźć ich funkcji, a był głęboko przekonany, że poza stricte symbolicznym znaczeniem miała ona jakieś praktyczne zastosowanie.
- Jak dla mnie to kiepski żart i szyta grubymi nićmi prowokacja - skomentował na koniec Sterwitz.
 
__________________
"Amnestia to jest dla złodziei, a my to jesteśmy Wojsko Polskie" mjr. Dekutowski ps. "Zapora"
"Świnie noszą koronę, orzeł w gównie tonie,
a czerwono białe płótno, porwał wiatr" Hans

Ostatnio edytowane przez Wojan : 03-03-2014 o 17:47.
Wojan jest offline