Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2007, 14:32   #2
Wernachien
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 1 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
Aż się zdziwiłam, że ten temat nieodkryty, niewykorzystany... Żadnej odpowiedzi? Zdumiewające.

Warto zacząć od tego, że czytając podręcznik bez problemu znajdujemy powiązania z ludowymi wierzeniami - choćby Gangrele jako ludowe diabły z lasu, z kopytkami zamiast nóg, tańczące w wiosenne noce przy ogniskach

Nie wyobrażam sobie tworzenia postaci do WoDa bez znajomości swoistej kultury i tradycji wpływającej na rozwój naszej postaci. Wyrazistym przykładem będą tutaj chyba Setyci z Wampira - kto normalny, z chęcią rzetelnego odgrywania postaci, porwałby się na postać Setyty znając pobieżnie trzech głównych bogów egipskich?

Aby stworzyć stereotypowego Wyznawcę Seta trzeba się zagłębić w mitologię, hierarchię społeczną, znaleźć związki przyczynowo skutkowe... To mnóstwo roboty, która niektórych zniechęca. Mi jednak właśnie to podoba mi się w Świecie Mroku, że już w momencie czytania podręczników dostajemy trochę wiedzy ogólnej
 
Wernachien jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem