Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2014, 13:48   #3
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Andrew Morrison

Cytat:
Valken V-TAC Tango II Vest
Opis: Kamizelka taktyczna, przystosowana do montażu osprzętu (można też po prostu powtykać amunicje między paski).
osprzęt:

Cytat:
FAST Ballistic High Cut
PP:3 Specyfikacje: szyny na osprzęt Waga:1,4kg
Opis: lekki hełm wyposażony w punkty mocowania na gogle noktowizyne i dodatkowy ostrzęt po bokach. Hełm ma też mocne podcięcia ułatwiające używanie go ze słuchawkami ochronnymi.
osprzęt:
Cytat:
Plate carrier
Opis: plate carrier z taśmami na dodatkowe wyposażenie
osprzęt: płyty SAPI przód (uszkodzona) 3PP i 5PP tył
Silny magnes
Cytat:
2x Pancerz naramienny Hoplite
PP:4PP Specyfikacje: Waga:2x 250g
Opis: płyta ceramiczna z mocowaniem chroniąca ramię noszącego
osprzęt:
maska p-gaz
Gwizdek wykonany z łuski
pasek z ukrytym nożem nakładka na pasek z uchwytem na 12 naboi .38/357
mocowany do paska pokrowiec na 4 magazynki pistoletowe z greckim napisem "Molon labe"
przypinany do pasa pojemnik na 5 naboi 12ga
Zapalniczka
zapałki sztormowe z futerałem - 25szt

Cytat:
Aktywne ochronniki słuchu
Specyfikacje: chroni słuch bez kar do percepcji (o ile włączone)
Opis: aktywne ochronniki słuchu czyli słuchawki posiadające mikrofony i głośniczki które przekazują (a nawet wzmacniają) dzwięki z otoczenia ale automatycznie blokują dzwięki zbyt głośne (takie jak wystrzał)
Cytat:
Fenix TK61
Opis:duża i bardzo mocna latarka z ładowarką sieciową.
osprzęt:

Cytat:
Norinco M1897 Trench Gun
Obrażenia:śrut PPWymagana Budowa12
Kaliber:12ga zasięg:
Specyfikacje:nie zacina się, zaczep do bagnetu, wbudowane śrutobranie
Szybkostrzelność: Magazynek:5+1
Opis: Chińska kopia strzelby Winchestera ( bez obaw całkiem niezłej jakości ) jakiej używali nasi chłopcy w dwóch wojnach światowych i poźniej w Korei i w Wietnamie. Spust strzelby nie ma przerywacza przez co możesz trzymać spust i pompować powodując oddawanie kolejnych strzałów bez konieczności puszczania spustu żeby się zresetował (działa jak sztuczka śrutobranie). W trakcie I WŚ potoczną nazwą tej strzelby było Trench Broom. Ta zaprojektowana przez Johna Browninga strzelba była pierwszą masowo produkowaną strzelbą pump action. Ponieważ posiada zewnętrzny kurek jako jedyna strzelba powtarzalna jest dopuszczona do zawodów Cowboy Action Shooting (co sprawiło że zainteresowanie było na tyle duże że Norinco zaczeło produkować repliki)
foto 2
osprzęt:Bagnet M1917 , pas
Uchwyt do magazynka strzelby na latarkę (latarka w komplecie)foto 2
i

Cytat:
Vektor H5
Obrażenia:0 5PPWymagana Budowa13
Kaliber:5,56NATO Klasa:kbk Rozrzut: 2
Specyfikacje: nie zacina się (20), przeładowanie 1 segment (działa sztuczka śrutobranie), cholernie celny +3, celownik optyczny x4 +1, składana kolba. łączny bonus do celności: +4
Szybkostrzelność:- Magazynek: Galil
Opis: Południowoafrykański karabinek bazujący na produkowanej tam licencyjnej wersji izraelskiego Galila. Karabinek ten został przeprojektowany na broń typu pump action może się to wydawać dziwacznym rozwiązaniem ale był to sposób na ominięcie prawa które zabraniało posiadania broni samopowtarzalnej. Jakby nie patrzeć konstrukcja typu pump action jest najszybszym sposobem przeładowania broni powtarzalnej.

Broń nie posiada mechanicznych przyrządów celowniczych.
Broń byłaby bardzo obiecującym nośnikiem dla tłumika...
osprzęt: celownik optyczny x4, dwa magazynki 35 naboi Galil.
lub:

Cytat:
Beretta CX4
Obrażenia:0 1PPWymagana Budowa10
Kaliber:9mm Para Klasa:PM Rozrzut:2
Specyfikacje: Bardzo celny (+2), niezawodny 19-20
Szybkostrzelność:- Magazynek: Beretta M92 (15)
Opis: Samopowtarzalny karabinek strzelający pistoletowym nabojem z magazynków od pistoletu, dosyć szybko uzyskał popularność na rynku cywilnym (dzięki wymienności magazynków z pistoletem) a nawet został przyjęty przez kilka jednostek policyjnych i wojskowych co doprowadziło do powstania wersji maszynowej strzelającej ogniem ciągłym. Karabinek posiada szyny pozwalające na montaż celowników i innego osprzętu.
osprzęt: dwójnóg
Cytat:
Beretta M92S
foto 2 foto 3
Obrażenia:0 1PPWymagana Budowa
Kaliber:9mm Para Klasa:P Rozrzut: 2
Specyfikacje: celny (+1) niezawodny 19-20, zaczep magazynka u dołu chwytu, celny (+1)
Szybkostrzelność:- Magazynek: Beretta M92 (15) z wycięciem na dole magazynka
Opis: W latach 70 konstruktorzy z Beretty postanowili opracować własną "cudowną dziewiątkę" czyli pistolet kalibru 9mm z mechanizmem spustowym z samonapinaniem i dwurzędowym magazynkiem o dużej pojemności. W tym celu wzięli udaną konstrukcję jaką był model 1951 i dodali do niego nowy mechanizm spustowy i 15-to nabojowy magazynek. Tak powstała Beretta M92 która po pewnych modyfikacjach przyjęta została na uzbrojenie US ARMY jako M9. To co trzymasz w ręku to wczesny wariant, od późniejszych modeli odróżnia się zaczepem magazynka w postaci przycisku na dole po lewej stronie chwytu zamiast przy kabłąku spustowym w zasięgu kciuka dłoni trzymającej pistolet jak ma to miejsce w w przypadku większości pistoletów (i późniejszych modeli). W takiej wersji pistolety te były wykorzystywane przez włoską i chicagowską policję więc jest spora szansa że ten egzemplarz pochodzi z demobilu
osprzęt:Kabura na pistolet i dwa magazynki
Cytat:
COLT WHITETAILER II 8"
foto 2
Obrażenia:+1 2PPWymagana Budowa10
Kaliber:.357 Magnum Klasa:PM Rozrzut: 2
Specyfikacje: nie zacina się, bardzo celny (+2) celownik optyczny (1,5-4x) (łączny bonus do celności +3), nieporęczny
Szybkostrzelność:- Magazynek: 6 (King Cobra)
Opis: O ile Python był doskonałym rewolwerem nie był wolny od wad, jedną z największych był koszt produkcji wynikający z pochłaniającego wiele roboczogodzin ręcznego spasowania mechanizmu spustowego. Dlatego firma Colt szukała sposobu na wykorzystanie popularności Pythona. Jednym z nich było łączenie charakterystycznej lufy z sięgającym aż do wylotu żebrem z tańszymi w produkcji rewolwerami ze stajni Colta. To co trzymasz w ręku to jeden z tych produktów: szkielet Colta King Cobry połączony z ośmiocalową lufą Pythona sprzedawany z fabrycznie zainstalowanym celownikiem optycznym Burrisa. Jak sama nazwa wskazuje rewolwer ten był skierowany do myśliwych (w stanach sezon dla polujących z bronią krótką i czarnoprochową jest dłuższy) niestety nie spotkał się z oczekiwanym zainteresowaniem (konkurencja oferowała podobne rewolwery w kalibrze .44Magnum i .454 Casull które dawały większą pewność zabicia zwierzęcia)
osprzęt: Celownik Burris o zmiennym powiększeniu 1,5-4x Kabura Kodiac
Cytat:
P-64
Obrażenia:0 0PPWymagana Budowa
Kaliber:9x18 Makarow Klasa:1/2P Rozrzut:2
Specyfikacje:celny (1), niezawodny (19-20), wolna zmiana magazynka (zaczep u dołu chwytu), bardzo twardy spust DA (-2), poręczny
Szybkostrzelność: Magazynek:6+1
Opis: Kiedy rosjanie wprowadzili na uzbrojenie nowy pistolet Makarowa inne kraje albo kupiły licencje albo jak polacy postanowiły opracować własne konstrukcje strzelające nabojem Makarowa. Ten pistolet jest jedną z tych konstrukcji. Wiąże się z nim ciekawa kwestia... Pierwotnie powstały dwa warianty większy dla wojska i mniejszy dla MO i SB tak się złożyło że ci drudzy mieli więcej do powiedzenia więc powstał pistolet który rozmiarowo zaliczał się raczej do pistoletów kieszonkowych co ograniczało zasięg na jaki celnie można było oddać strzał (zwłaszcza w porównaniu z TT którą zastępował) dodatkowo mały rozmiar powodował że przy dłuższym posiedzeniu na strzelnicy odrzut zaczynał się dawać we znaki. Stąd powstało powiedzenie że pistolet jest do noszenia a nie do strzelania. Po 20 latach został zastąpiony przez inny pistolet w tym samym kalibrze. Po upadku żelaznej kurtyny zaczeło się dla niego nowe życie. Tony tych pistoletów sprowadzono do USA gdzie zdobyły sobie dosyć dużą popularność: były małe, w sam raz żeby schować pod koszulą w upalny dzień. Strzelały nabojem który był mocniejszy niż .32 i .380ACP wykorzystywane przez będącego identycznej wielkości Walthera PPK (z którym P64 konstrukcyjnie ma wiele wspólnego) od którego były jednak znacznie tańsze. Ogólnie trzeba przyznać że jest to kawał solidnej (wykonanej w całości skrawaniem, bez żadnego tłoczenia czy spawania) klamki, która na rynek trafiła w przystępnej cenie. Do zalet zalicza się wskaźnik obecności naboju w komorze i moletowanie ograniczające odblaski na lini celowniczej (a także służące jako pilnik do paznokci), oraz bezpiecznik pełniący jednocześnie funkcje zwalniania kurka bez oddania strzału. Do wad - bardzo ciężki spust przy strzale z samonapinaniem i brak zewnętrznego zwalniacza zamka (po ostatnim naboju zamek zostaje w tyle, ale po włożeniu nowego trzeba go ręcznie odciągnąć żeby wprowadził nowy nabój - w większości pistoletów wystarczy nacisnąc dźwignię)
osprzęt:Kabura, dwa magazynki
Cytat:
P38K SD
foto 2 foto 3
Obrażenia: 1PPWymagana Budowa
Kaliber:9x19mm NATO Klasa:P Rozrzut: 2
Specyfikacje: DA, niezawodny, zaczep magazynka u dołu chwytu. z tłumikiem nieporęczny
Szybkostrzelność:- Magazynek: 8+1 P38
Opis: Po zamachu w Monachium Niemcy utworzyli SEK (Sondereinsatzkommando) czyli policyjną jednostkę antyterrorystyczną, miała być ona wyposażona min w Peemy MP5 i broń krótką w tym samym kalibrze. Uzywany wtedy w armii pistolet P1(powojenną wersję P38 z aluminiowym szkieletem) uznano za zbyt dużą i nieporęczną i zdecydowano się na opracowanie na jej bazie nowej konstrukcji. O ile nazwa i wygląd (pomijając krótszą lufę i przeniesioną z lufy na przedni mostek zamka muszkę) wyglądają identycznie pistolety te znacznie się od siebie różnią technologią produkcji i rozwiązaniem bezpieczników.

Ten egzemplarz został wyposażony w dwie lufy - oryginalną krótką i drugą przystosowaną do przykręcenia tłumika
osprzęt:Dwa magazynki, dwie lufy, tłumik
Cytat:
Norinco JW15 z integralnym tłumikiem
foto 2 foto 3
Obrażenia:-1 0PPWymagana Budowa
Kaliber:.22LR Klasa:PM Rozrzut: 2
Specyfikacje: boczny zapłon, czterotaktowy, celny, wyciszony, celownik optyczny x4 (+1 do celności łącznie +2)
Szybkostrzelność:- Magazynek:5
Opis: Glęboko zmodyfikowany Kbks Norinco (kopia CZ), z integralnym tłumikiem i suwaną kolbą która umożliwia skrócenie broni do 47cm
osprzęt: dwa 5 nabojowe magazynki
Cytat:
Toporek
Obrażenia: zależne od budowy
Specyfikacje: bonus do zręczności w ataku/w obronie:+1/0, celny (w przypadku rzucania)
Opis: toporek dobry do walki w ręcz i odpowiednio wyważony do rzucania. Charakteryzuje sie ciekawym malowaniem
osprzęt:
Cytat:
Paralizator pałka
Obrażenia:zależne od budowy/spcjalne
Specyfikacje: bonus do zręczności w ataku+2/w obronie:+1
Opis: Marka UZI miała przed wojną wiele zastosowań... np: pałka z wbudowanym paralizatorem
osprzęt:
Cytat:
Pazury
Obrażenia: zależne od budowy
Specyfikacje: bonus do zręczności w ataku/w obronie:+2/+1
Opis:
osprzęt: hak do zawieszenia na pasku
Cytat:
Nóż myśliwski
Obrażenia: zależne od budowy
Specyfikacje: bonus do zręczności w ataku+1/w obronie:0
Opis: nóż myśliwski przeznaczony do skórowania zwierzat
osprzęt:Pochwa
Cytat:
nóż survivalowy
foto 2 foto 3
Obrażenia:
Opis:solidny nóż w pochwie z masą kieszonek którą można nosić na plecach albo przy udzie
osprzęt: mała latarka, krzesiwo, multitool
Cytat:
Kelly Kettle
Opis: czajnik w którym ogień rozpala się w środku konstrukcji minimalizując straty ciepła z ogniska
Cytat:
Peryskop
foto 2foto 3
Opis: Peryskop, urządzenie pozwalające wyglądać zza murów i innych przeszkód bez obawy że coś ci do łba strzeli. w komplecie futerał pozwalający przytroczyć ustrojstwo do pasa waga ~ 1kg
 

Ostatnio edytowane przez Leminkainen : 20-01-2018 o 17:49.
Leminkainen jest offline