Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2014, 20:15   #5
Revan
Banned
 
Reputacja: 1 Revan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znanyRevan wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Dwu źle ubranych facetów dyskutuje o modzie...
Byle żule spod sklepu mogą na poziomie rozmawiać o stosunkach międzynarodowych i historii, więc osobisty ubiór to nie jest jakieś szczególne kryterium lepiej predysponujące do tego typu dyskusji ;]

Fajnie zanalizowałeś XX wiek. A co z poprzednimi? Renesanse, baroki, epoka wiktoriańska. Wiem, taki np. gothic czepie z nich garściami, ale... vide cyberpunk i te kilka pierwszych zdjęć z pierwszego posta w tym temacie. To skrajnie odmienny obraz niż dredloki [czy jak tam sie to pisze ]

Wiem, że moda to konglomerat tego, co było. Ale w pewnych odcinkach czasu któraś część, w stylistyce ogólnej, dominuje nad resztą. Czasem z zepchnięciem innych na totalną niszę. Długie suknie? Oprócz oficjalnych gal itd. ciężko zobaczyć kogoś tak ubranego na co dzień.

Warto też zwrócić fakt na "ewolucję" materiałów używanych do wyrobu ciuchów. Skóry, drewno, len, wełna, metale, bawełna, jedwabie, wreszcie butelki PET na swetry, sztuczne skóry i latex.








Co nowego może przynieść niedaleka przyszłość? Ubrania modułowe? Z szalika zrobić bluzę, albo osobno kaptur? Ze spodni zrobić kurtkę i majtki? To w sumie już jest, ale ja tego często na ulicach nie widzę...

 

Ostatnio edytowane przez Revan : 06-03-2014 o 20:22.
Revan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem