Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2014, 18:19   #4
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Zapowiada się niezły shitstorm, ale postaram się krótko w punktach odpowiedzieć na postawione pytania. Więc, do rzeczy:

1. Czy tego typu narracja może być dopuszczalna, szczególnie w PBF?

Narracja, w sensie jaka? Skrajna przemoc i seks jest elementem, który ma prawo pokazać się w sesji +18. Zresztą gdyby wszystkie sesje oceniać miarą PGI to jestem przekonany, że 90% z nich otrzymałoby właśnie takie "ostrzeżenie".

2. Czy w ogóle widzicie różnicę pomiędzy tego typu sytuacjami w PBF, a RPG na żywo?

Oczywiście, że jest różnica, ale nie popadajmy w skrajność. W sesji stołowej może dojść do sytuacji kiedy ktoś odgrywając swoją postać kieruje do drugiej osoby ukrytą propozycję. Jak już ktoś w Krzykaczu wspomniał gry RPG przyciągają różnych oszołomów, ale traktowanie sesji RPG jako narzędzia do dokonania gwałtu jest absurdalne. Przecież ta sama osoba mogłaby dokonać gwałtu w zupełnie innej okoliczności - chociażby na kampingu, który nie ma nic wspólnego z grami fabularnymi.

PBF to już zupełnie inna para kaloszy. Jeśli prowadzący tworzy sesję z możliwością większej interakcji między graczami (np. PvP i romanse) to gwałt może być dopuszczony, ale powinna być wcześniej wyrażona zgoda między obiema stronami, aby uniknąć konfliktu. Z drugiej strony gwałt jest czymś na tyle odrażającym, że zwyczajnie powinno się unikać opisywania takich scen, bo są niesmaczne. Odgrywać też można pedofila, ale gdybym ja był adminem forum to bez wahania dałbym ban i nie słuchałbym tłumaczeń, że to takie odgrywanie. Są pewne rzeczy, których zwyczajnie nie powinno się odgrywać - taka niepisana reguła.

3. Czy spotkaliście się z czymś takim i jakie były wasze reakcje?

Nie, ale wydaje mi się, że znam osobę, która byłaby do tego zdolna. Mówi się, że poznajemy samych siebie po czynach, a nie słowach, ale jestem przekonany, że w takiej sytuacji byłbym stanowczy i mówiąc prostym językiem - dałbym w ryj.

4. Czy są jakieś środki zaradcze?

Czy istnieją środki zaradcze tłumiące popęd seksualny u mężczyzn nie krzywdzące ich tym samym? Ten problem nie dotyczy nawet RPG, a jest czymś obecnym w każdym społeczeństwie i może przytrafić się w każdej sytuacji. Opisany problem dotyczył osób, którzy po prostu wykorzystali nadarzającą się sytuację i zrobiliby to samo gdyby zamiast na sesji RPG dziewczyna leżała pijana na urodzinowej imprezie u kolegi.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem