Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2014, 18:50   #1
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Porozmawiajmy o systemach generycznych.

Cześć jak wiecie jestem graczem na dorobku. Niedawno moja ekipa zaczęła grać system oparty na SW i muszę powiedzieć, że chciałbym zaproponować jakiś inny system generyczny (bo chyba tak to się nazywa), bo to mi nie podpadło.

Moje problemy z tym systemem polegają na tym, że:
- nie potrafię stworzyć postaci nie tylko do miotania czarów artyleryjskich (choć ... to akurat najłatwiej, bo wystarczy przebić wynikiem rzutu granicę 4) czy innych siepaczy, którzy potrafią się tylko bić
- jeśli są jakieś czary niebojowe to giną pod zwałami tych o bojowych zastosowaniach
- używanie broni wręcz w trybie czaru telekineza jest absurdalne (co jest efektywniejsze: pompowanie Ducha czy zbieranie przewag bojowych (a te mają swoje wymagania)? A po drodze trzeba pompować punkty magii i uczyć się innych czarów, czyli w finale nawet świeża legenda nie będzie miała tego aspektu walki dobrze rozwiniętego)
- rozwój współczynników polegający na podmianie kostek wg. nie oddaje takiego rozwoju dość obiektywnie
- sprowadzenie olbrzymiej liczby testów nie bojowych do przerzucania 4 (co za szczyt realizmu!), tu muszę przyznać, że chciałbym mieć możliwość wyszukiwania możliwości ułatwiania sobie testów

Ja napisałem co sądzę o SW, a teraz chętnie zapoznam się czegoś o innych systemach generycznych i jak się pojawią argumenty na obronę tego systemu.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.

Ostatnio edytowane przez archiwumX : 27-03-2014 o 18:53.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem