Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2014, 14:15   #2
Someirhle
 
Someirhle's Avatar
 
Reputacja: 1 Someirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputacjęSomeirhle ma wspaniałą reputację
Z tego co słyszałem, wyszły poprawione edycje tychże podręczników, jednakże niestety tylko w języku angielskim.
Z tego co pamiętam, to te poprawki rzeczywiście były bardzo potrzebne - chodzi głównie o prestiżówki. Niektóre nie miały sensu mechanicznie, inne fabularnie (w tym moja osobista antypatia - gardzący magią. Też mi klasa do grania w tak mocno umagicznionym swiecie), w końcu część była nazbyt potężna.
Niemniej jednak było tam sporo ciekawego contentu, także wspomagającego dobre odgrywanie postaci, czy poradniki dot. jej tworzenia i rozwijania (oczywiście nieco już teraz przedawnione, ale wciąż przydatne). Także opisy kosciołów, gildii złodziejskich, stowarzyszeń magicznych itp. elementów pozwalających lepiej umiejscowić postacie w świecie gry i tenże świat ubarwić (choć wszelkie takie elementy są zrobione pod Greyhawk, ale łatwo je wprowadzić do Faerunu).
Ogólnie, to naprawdę świetne podręczniki były i przy niewielkim nakładzie pracy (zresztą, wiekszosc podręczników do faerunu wypuszczonych po polsku też jest na 3.0) wciąż mogą służyć graczom i mg. Bierz.
 
__________________
Cogito ergo argh...!
Someirhle jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem