Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2014, 14:47   #2
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Dobrze, że nie D&D vs Warhammer, bo dopiero byś wojnę rozpętał.

To dwa bardzo różniące się od siebie systemy. Jeśli bardziej lubisz post apokaliptyczne klimaty to bierz Neuroshimę, a jeśli fantasy to sięgaj po D&D. Jeśli zaś porządna mechanika jest dla Ciebie ważnym aspektem gry to również sięgaj po D&D, bo Neuroshima co prawda ma rozbudowaną mechanikę, ale jest dosyć mało intuicyjna (w szczególności walka wręcz). Oba systemy mają swoje plusy i minusy, ale wybór to już kwestia gustu.

Dla początkujących uważam, że lepsze jest D&D. Poza tym jeśli masz jakiś problem ze zrozumieniem jego zasad to ludzie tu z chęcią Ci pomogą. Ja zaczynałem swoją przygodę z RPG właśnie od D&D i nigdy nie żałowałem wyboru (a był między WFRP, a D&D).

Cytat:
Jeśli możecie napiszcie coś po wkrótce o mechanice oraz swoich doświadczeniach z obu systemów. Co Wam się w nich podoba, a co nie itp.
W edycji 3.5 największym kłopotem jest balans. Munchkiny potrafią o wiele więcej wyciągnąć z maga i kapłana, aniżeli z postaci walczących wręcz. Ma to swój urok poniekąd, ale dla ludzi, dla których balans ponad wszystko jest najbardziej istotny to mogą być niezadowoleni.

Z kolei Neuroshima w moim odczucia ma bardzo nieintuicyjną i niepotrzebnie rozbudowaną mechanikę. Walki w D&D potrafią trwać bardzo długo, ale jeśli w Neuroshimie stworzyłbyś kocioł gdzie wręcz walczy przeszło tuzin wojowników to liczba rzutów by Ciebie przytłoczyła.

Myślę, że oba systemy są dobre dla początkujących. Jeśli masz u siebie ludzi zakochanych w klimatach Fallouta to bierz Neuro, a jeśli grali w Baldur's Gate to bierz D&D.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem