Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2014, 22:04   #6
Python
 
Python's Avatar
 
Reputacja: 1 Python jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skał
Lampy sferyczne to wynalazek Alberta Westerwelda, waszego pracodawcy i najlepszego przewodnika w mieście.
Lampa jest na poły magicznym przedmiotem, który przez wielu uważany jest za dzieło plugawe i natchnione przez złe duchy. Część ludzi jednak dostrzega w nim szansę na powrót ludzkości do potęgi i przegnanie Pomroki.
Lampa składa się z metalowego, ażurowego szkieletu i specjalnych kamieni połączonych za pomocą ścieżek ze szczerego złota. Kamienie, które są źródłem światła w lampie są trudno dostępne i poza Westerweldem niewiele osób wie, gdzie i jak je zdobyć. Kamienie świecą różnym światłem od żółtego, poprzez czerwony do niebieskiego. Mają też one jedną przykrą właściwość. Mianowicie często kamienie wydają z siebie upiorne wycie przypominające krzyki torturowany lub strasznie cierpiących ludzi. Jest to jeden z powodów dla których wielu uważa je za coś złego, czy też przeklętego.
Lampy są bardzo drogie i niewiele osób może sobie na nie pozwolić. Tylko Westerweld zna sekret ich konstrukcji, choć chodzą słuchy, że sprzedał on swój patent radzie miasta. W mieście można kupić wiele podróbek, które świecą i wyglądają podobnie jak lampy Westerwelda, ale nie ma gwarancji, że zadziałają na Pomrokę.
Podstawową funkcją lamp jest rozrzedzanie i przeganianie Pomroki. Najlepiej działają one, gdy Pomroka jest niewielka. Można jednak dzięki nim podróżować także poprzez obszary, gdzie Pomroka jest bardzo gęsta i zalega wielkimi pokładami.
Jak pisałem wcześniej, każdy z was ma na wyposażeniu jedną lampkę, którą dostał od Westerwelda przed wyjazdem. Większa wersja lampy znajduje się na szczycie wieży.

Z dodatkowych informacji mogę jeszcze wspomnieć, że można jej używać także jako broni przeciwko stworą wychodzącym z Pomroki. Ponoć Westerweld, jak i niektórzy kapłani Alistar opanowali umiejętność wystrzeliwania świetlnych pocisków za pomocą lamp. Są to jednak plotki i żaden z was nie widział tego na własne oczy, a tym bardziej nie umie czegoś takiego dokonać.
 
Python jest offline