Wątek: Yggdrasill
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-05-2014, 19:06   #6
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Python Zobacz post
- czy osoby nowe na forum mogą startować, czy raczej wolisz wypróbowane już osoby?
Za każdy razem jest tak samo, więc i tu nie będzie inaczej. Jeżeli grałeś kiedyś w FMa to zrozumiesz analogię. Kupujesz zawodnika którym już grałeś, znasz i sprawdziłęś i tak dalej, to kupujesz niemal w ciemno. Chcesz kogoś nowego to wysyłasz kilku scautów, zapraszasz na triale, czasem wypożyczasz zanim kupisz i tak dalej. Nowi na pewno mają wyżej podniesiona poprzeczkę, bo są pod większa lupą. Szansę jednak mają.
Cytat:
- 1 tyg. dla graczy i 1 tyg. dla MG, to sprawia, że jedna kolejka trwa 2 tygodnie Dobrze rozumiem?
Tak. Dobrze rozumiesz. Jak wyznaję zasadę "Prepare for the worst, pray for the best." To są ramy maksymalne. Gracze nie muszą czekać na ostatni dzień terminu, nie musi też prowadzący.

Cytat:
Jak to rozegrasz fabularnie?
To raczej powinieneś zapytać, jak to gracze rozegrają?
Cytat:
Co w czasie takiej jednej tury się będzie działo?
Będzie się działo to, co gracze zechcą ugrać. Od tego są kanały pozasesyjne, aby czerpać informacje i uzyskiwać rozliczenia. Im więcej zgromadzi się materiału tym więcej ma się o czym pisać.
Cytat:
Jestem ciekaw jak to wyglądać będzie od strony technicznej, bo tak na pierwszy rzut oka, to MG musi mieć doskonale rozpisane poszczególne sceny, zaplanowaną ciekawą akcję, a gracze sporo zacięcia, aby nie odpaść po miesiącu.
To nie jest pytanie o prowadzenie, lecz przede wszystkim o odgrywanie. Ciężar sesji nie leży tylko na barkach MG. Napisałem kiedyś kilka słów o tym. Myślę, że tam znajdziesz bez problemu jak ja to widzę.
http://lastinn.info/ogolne-rpg/12998...low-kilka.html (O odgrywaniu postaci w PBF słów kilka)
Cytat:
- i trzecia kwestia, to ilość minimalnego tekstu w kolejce. Nie wiem na ile to jest rygorystyczne i jak to będzie egzekwowane. Ilość tekstu wiąże się ściśle z tym, ile wydarzy się w czasie jednej tury. Jeżeli przykłada tura to jeden tydzień, czy jakaś duża scena, to jestem jeszcze sobie wyobrazić, że będę miał o czym pisać. Jeżeli jednak to będą krótkie epizody, czy też scena walki, to jakoś tak słabo to widzę, przynajmniej jeżeli chodzi o mnie.
Ja nie liczę słów ani znaków w postach. Doskonale wiem, że raz wyjdzie mniej a raz więcej. 1A4 to drogowskaz czego można sie spodziewać i co będzie mile widziane. Lubiący pisać zawsze znajdą tych kilka zdań, by coś opisać ciekawie czy to ich przeżycia, myśli czy wrzucą ciekawy dialog lub poświatotworzą. Nie wierzę, że się nie da. Wiem, że są osoby, którym przychodzi to z dużą trudnością i wiem, że się męczą, więc im bardziej pasują sesje na posty akapitowe (i nie mam nic takim przeciwko). Ta sesja taką jednak nie będzie.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline