Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2014, 11:17   #2
Tropby
 
Reputacja: 1 Tropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skałTropby jest jak klejnot wśród skał
Cóż, jeśli chodzi o podsumowanie pierwszego piętra to muszę przyznać że jak zwykle u Ajasa było bardzo przyjemnie i ekscytująco

NPC byli jak zawsze barwni i oryginalni, a testy wciągające i wymagające logicznego oraz strategicznego myślenia. Kilka luźniejszych tur pozwoliło na zawiązanie głębszych relacji pomiędzy postaciami, jednakże w większości z nich brakowało czegoś konkretnego do porobienia lub omówienia (z wyjątkiem rozmów o Mrocznym), co często kończyło się gadaniem o sprawach natury filozoficznej.

Dlatego proponowałbym więcej sidequestów (najlepiej grupowych) i bardziej rozbudowane miasta gdzie dałoby się znaleźć ciekawe rzeczy do roboty w trakcie których można by ewentualnie poprowadzić jakieś dłuższe konwersacje.

Ogólnie w sesji brakowało mi także więcej swobody w doborze ścieżki jaką chciałyby podążać postacie. Wiem że ToG to świat w którym rządzą rankerzy i początkujący regularni mają niewiele do powiedzenia, ale zamiast być rzucanym w wir wydarzeń niczym szmaciana lalka wolałbym żeby sytuacje w których się znajduję wynikały z wcześniej podjętych przeze mnie decyzji. Inaczej ma się wrażenie że większość postaci graczy mogłoby być równie dobrze zastąpione randomowymi regularnymi lub zNPCowane, co nawet kilka razy już się wydarzyło i miało najwyżej marginalny wpływ na fabułę.

Oczywiście nie oczekuję żeby nasze postacie od razu zaczęły mieć takie znaczenie dla świata jak nasi herosi z Szaleństwa, ale chciałbym przynajmniej móc odczuć że decyzje które podejmuję mają jakiś wpływ na moją postać i postacie innych graczy, bo parcie naprzód prostym korytarzem, obojętnie jak przepięknych tekstur i jak wyzywających potyczek z mobami by nie miał, jest na dłuższą metę nużące.

No i to by było na tyle jeśli chodzi o moje sugestie. Takie były moje odczucia po pierwszym (a także drugim) piętrze, ale mam wrażenie że na trzecim piętrze zaczyna się już robić ciekawiej i liczę że za kilka pięter nie będę miał już niczego na co mógłbym ponarzekać
 

Ostatnio edytowane przez Tropby : 15-06-2014 o 11:19.
Tropby jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem