Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2014, 00:45   #7
Dnc
 
Reputacja: 1 Dnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputacjęDnc ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mortarel Zobacz post
Tam przed moją kwestią o modlitwie nie powinno być jakiejś wzmianki o mordercy grasującym w osadzie, żeby moje słowa miały sens? Bo trochę zgłupiałem

Najpierw udzieliłem odpowiedzi a później pojawił się problem.

"- A panoczku, źleż się u nas w Fjern dzieje. Będzie to już parę tygodni jak kto nam dzieci morduje. Zawsze w nocy pacholęta znikają, a rano martwe maluśkie znajdujemy. W lesie, a raczej przy cmentarzu biedne leżą. Zbój jaki je morduje. Już ze tuzin zamordował. Nawet nasz pan Walter i jego wojaki nic nie mogą zrobić. Już kobiety pacholęta po zmroku w izbach trzymają. Ja moje dziecię też. - spojrzał na dziewczynkę - w gospodzie w Fjern możecie się dowiedzieć więcej. Sołtys poszukuje śmiałków, którzy zajęliby się tą mroczną sprawą"

Nie żebym się czepiał.
jak już wytykam jakieś błedy MG to jeszcze w ostatniej wypowiedzi brakuje imienia tego kto ją wypowiada:


Cytat:
Śmiałkowie, sołtys... to brzmiało obiecująco. I mogło przynieść kilka groszy, które z pewnością zasiliłyby chudnącą sakiewkę. A skoro ofiar jest kilka, dziesięć ponad, to i wioska zbyt mała nie może być. A to by znaczyło, że - nawet jeśli nie przy polowaniu na złoczyńcę - to okazja będzie, by na chleb zarobić, i może koszulę nową.
- Zobaczyć trzeba - powiedział. - Może uda się nam rozwiązać zagadkę. .
ale to takie tam nic nie wnoszące szczegóły
 
Dnc jest offline