Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2014, 19:44   #6
JohnyB
 
Reputacja: 1 JohnyB nie jest za bardzo znany
Do projektu potrzeba różnych ludzi również znawców tej epoki.
W każdym razie dla każdego coś miłego.

Jakikolwiek mit czy legenda dobrze jeśli ma jakieś poparcie w historii tudzież przynajmniej odniesienie do prawdziwych miejsc, wydarzeń historycznych, postaci historycznych. Tak jak Stary Testament jest w dużej części bajdą, ale np. nawiązuje do rzeczywistych miejsc geograficznych, do których walą pielgrzymki do dnia dzisiejszego.

W każdym razie nie chcę doprowadzać do zaciętych dyskusji o detale.
Projekt przede wszystkim ma być integralny oraz dobrzy i pracowici ludzie mile w nim widziani.
Mowa o autonomiczności z tego względu iż jest praca zespołowa, ale są również osoby, które samodzielnie potrafią więcej zdziałać i chociażby z tego względu nie powinny być dyskryminowane przez grupy ludzi.
Są grupy robocze, są wolni strzelcy i każdy ma dowolność w wybieraniu sobie współtowarzyszy. Dla mnie ważny jest rynek zainteresowania, który ostatecznie wskaże co staje się popularne a co nie. Możliwe, że powstanie kilka konkurencyjnych dzieł.

Dla mnie zadaniem jest stworzyć wspólne środowisko dla jednych, drugich, trzecich i czwartych, aby powstał produkt bądź produkty finałowe.
Dla przykładu po co fantasta ma wymyślać postać fikcyjną, jeśli historyk dotarł do jakichś ciekawych postaci z zaszłych czasów, o której była wzmianka w jakiejś kronice, do której też dotarli nieliczni. W takim układzie każdy ma własne pole do popisu i kredyt. Prawa autorskie będą ustalane na bieżąco.
Efektem finałowym nie musi być zaraz jakiś wampir z Transylwanii - rzeczywisty watażka Vlad.

Znawcy historii pojawią się, więc będzie współpraca i będą postacie autentyczne, o których będzie można tworzyć mity i legendy.
Twórczość pisana będzie jednym ze spektrów tego projektu. Dla wzrokowców potrzeba będzie również oprawy graficznej, symboliki graficznej itd. więc tych artystów również będziemy poszukiwać.
Wewnętrzna konkurencyjność będzie z tego względu, że nie będę miał wpływu na to kto z kim będzie chciał działać i kto kogo zaprosi do współpracy. Całkiem możliwe, że powstanie kilka grup roboczych, które będą działać niezależnie lub tworzyć współpracę zadaniową. Nie jestem wszechwiedzący.

Jeśli stworzyłeś już coś to zawsze można dokonać adaptacji tudzież dywersyfikować gotowej treść do różnych celów.
Jeśli chodzi o aspekt historyczny to zdecydowanie historię słowiańską z odniesieniami do
prasłowiańskiej, ale tylko w takim stopniu jak to ma miejsce w jakimkolwiek odnoszeniu się do czasowo sąsiednich.

Proszę podać dalej
Pozdro dla Was
 
JohnyB jest offline