Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2014, 22:11   #3
Python
 
Python's Avatar
 
Reputacja: 1 Python jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skał
Może być też Grimm RPG:
Fantasy Flight Games [Grimm RPG] - Leading publisher of board, card, and roleplaying games.
Chociaż Mouse Guard wydaje się być bardziej odpowiedni, gdyż Grimm to w swoich założeniach horror i trzeba dobrze przemyśleć scenariusz, aby nie posunąć się za daleko.

Ja jednak wybrałbym jednak klasyczne DnD tylko z wyrzuceniem mechaniki i jakimś stosunkowo prostym scenariuszem. Klasyczne ratowanie księżniczki, czy też ubicie smoka.
Bazuj na jakiś ogranych schematach, znanych bajkach i filmach. Dzieciaki nawet znając fabułę mogą się dobrze bawić, bo w tym przypadku same będą tworzyć opowieść i to będzie ich źródłem satysfakcji.
Jako inspiracje polecam baśniowy kanon, oczywiście Tolkiena i jego Hobbita i Dragonlance.
Możesz też się pokusić o adaptację Akademii Pana Kleksa, choć nie wiem jak jest ze znajomością tego dzieła u dzisiejszych dzieciaków. Nawet jednak jeżeli nie znają, to zarówno książka, jak i filmy mogą być dobrym pomysłem na scenariusz.
 
__________________
Pies po kastracji nie staje się suką.
"To mój holocaust - program zagłady bogów"
"Odważni nigdy nie giną, mając tylko wiarę i butelki z benzyną" Konstruktor

Ostatnio edytowane przez Python : 03-08-2014 o 22:14.
Python jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem