Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-08-2014, 22:28   #6
Python
 
Python's Avatar
 
Reputacja: 1 Python jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skałPython jest jak klejnot wśród skał
Jeżeli to ich pierwsza sesja to musisz zadziałać według zasady dla każdego coś miłego.
Zakładam, że dzieciaki interesują się fantastyką i jest to jakaś próba wciągnięcia ich w hobby.
Prosty scenariusza bazujący na znanej historii wydaje się idealny. Nawet myślę sobie, że skopiowanie co do joty, jakiegoś (niech będzie Hobbit Tolkiena) jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Z jednej strony pozwoli dzieciakom poczuć się swojsko w znanym świecie, będzie wiele motywów i odwołań, które są im bliskie. Pozwoli współkreować świat i działać ze znanymi bohaterami, a ciebie zwolni z wymyślania całej fabuły. Będziesz mógł w ten sposób skupić się na smaczkach okołosesyjnych takich jak muzyka, ewentualne rekwizyty itp. Pozwoli przemyśleć sposób narracji i ewentualne zmiany fabuły, które mogłyby zaskoczyć graczy/dzieciaki.

Może warto też zapytać samych zainteresowanych w jakim świecie i jaką opowieść, by chcieli zagrać. Tolkien, Harry Poter, czy może Pan Kleks, Opowieści z Narnii.
Będziesz mógł w ten sposób łatwiej trafić w gusta.

EDIT:
Propozycja Autumm czystej improwizacji też jest jakimś rozwiązaniem.
Choć ja wolę dopracowane scenariusza dlatego wydaje mi się, że osadzenie opowieści na bazie popularnej fabuły i świata, sprawdzi się lepiej.
 
__________________
Pies po kastracji nie staje się suką.
"To mój holocaust - program zagłady bogów"
"Odważni nigdy nie giną, mając tylko wiarę i butelki z benzyną" Konstruktor

Ostatnio edytowane przez Python : 03-08-2014 o 22:31.
Python jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem