Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2014, 02:28   #11
Alaron Elessedil

Alaron Elessedil's Avatar

Jeszcze raz zamieszczam jedyne wymagania (z pominięciem braku vodyanoina jako grywalnej rasy) co do postaci i nieco je objaśnię. Znajdują się one w:

Cytat:
3. Sprawy techniczne postaci - Karta Postaci

d) Zastrzeżenia do postaci:
i omówię je po kolei.

Cytat:
1. Możecie znać najwyżej jednego wiedźmina i to tylko na zasadzie przyznania mu zlecenia na jakiegoś potwora.
Nic odkrywczego nie powiem. Jeden to jeden, tylko na zlecenie, czyli tylko na zlecenie. Gracz zleca, wiedźmin robi i odchodzi w poszukiwaniu kolejnej roboty. Albo nie robi i odchodzi w poszukiwaniu kolejnej roboty. Wedle uznania.

Cytat:
2. Może to być dowolny wiedźmin stworzony przez Sapkowskiego (poza Geraltem) lub przeze mnie (vide: Poprzednia rekrutacja).
Wymienię wszystkich wiedźminów, których mogliście wynająć.
Pasują tutaj postacie książkowe: Vesemir, Eskel, Lambert, Coen (przed Bitwą pod Brenną), Brehen.
Pasują tutaj postacie komiksowe: Guxart, Treyse, Rennes, Aubry, Frank, Gardis, a nawet Gwen, Gweld, Heminnks i Tjold (o ile wtedy, gdy jeszcze żyli).
Pasują tutaj postacie wymyślone przeze mnie: Mernet, Tryssten "Jednoręki", Ursel, Hengross z Mariboru (choć jest to utrudnione, ponieważ większość czasu spędza w "domu"), Rodlen z Lan Exeter.
Pasują tutaj postacie wymyślone przez graczy (za ich zgodą i dogadaniem się z nimi): Brego i Galen.
Nie wymieniłem tutaj jednej osoby z cechu wiedźmińskiego, o której pomyślałem dopiero teraz, nie w rekrutacji. Mianowicie chodzi o Cirillę z Cintry. Nie wymieniłem w rekrutacji, mój błąd, zatem spotkanie z nią również wchodzi w grę na tych samych zasadach.

Cytat:
3. Kontakty z władzami lub magami tylko w usprawiedliwionych wypadkach.
Co mam na myśli mówiąc o "usprawiedliwionych wypadkach"? Rozbijmy problem na dwie części i zacznijmy po kolei, czyli od władz. Mam tu na myśli najważniejszych ludzi (oficjalnych i nieoficjalnych) w każdym, nawet najmniejszym kraju.
Nie znacie ich w żadnym stopniu, chyba że jest to usprawiedliwione.
Przykład: Możecie znać króla, jeśli jesteście jednym z gwardzistów/strażników, sprzątacie tam, raz czy dwa graliście jako jeden z wielu, asystowaliście wyższemu rangą kapłanowi przy jakichś święceniach, udzielał audiencji kilku zwykłym ludziom, zaś wy mieliście trochę szczęścia i tak dalej.
Zajmijmy się teraz czarodziejami.
Mam tutaj na myśli wszystkich, pełnoprawnych czarodziejów z Ban Ardu oraz wszystkie, pełnoprawne czarodziejki z Aretuzy (co innego wiedźmy, kapłani niższego szczebla, ...).
Nie znacie ich w żadnym stopniu, chyba że jest to usprawiedliwione.
Przykład: Możecie znać czarodziejkę/czarodzieja, jeśli odgrywacie czarodziejkę/czarodzieja, umówicie się z innym graczem tworzącym taką postać, ewidentnie czarodziej musiał was składać i tak dalej.
Oczywistą implikacją jest to, że nie możecie znać takich postaci jak Triss, Filippa czy inne czarodziejki lub czarodziejów jako połączenie dwóch omawianych w tym punkcie grup. W zasadzie tutaj wypadkiem usprawiedliwionym może być tylko uczenie się w Ban Ard lub Aretuzie i poznanie ich na zasadzie nauki od nich (np. Margarita Laux Antille) czy najwyżej zamienienie kilku słów z gośćmi takimi jak Triss.

Wymagania da się policzyć na palcach jednej ręki. Jest wręcz pełna swoboda, bo tak mało ograniczeń narzucam. Chcecie do Nilfgaardu? Proszę. Chcecie wiedźmina? Proszę. Chcecie gnoma - jeźdźca skolopendromorfów na Patelni? Jeśli ładnie to uargumentujecie, to proszę bardzo. Wiedźma, wilkołak, kapłan, rycerz, pirat, naukowiec. Przyjmę nawet wójta małej wsi.
Niemniej powyższe warunki są nienegocjowalne w sposób ostateczny.