Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-09-2014, 13:06   #3
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
Sięgnąłem po SW szukając mechaniki łatwej i przyjemnej, która przyda się w rozgrywkach przez komunikatory (vt). Tym bardziej, że jest wspierana przez Roll20. Mam skróconą darmową wersję systemu i nie wszystko w niej jest opisane. Tak więc mam 2 pytania:
1. W systemie, patrząc po Przewagach, istnieje coś takiego jak udźwig. W skróconej wersji nie jest opisany. Mógłbym zastosować zasadę Siła x 10 ale chętnie dowiem się jak to z nią jest. I pewnie jakoś wpływa też na Wyczerpanie w przypadku przeciążenia (Wyczerpanie w ogóle nie jest opisane, ale nie chcę by ktoś mi przepisywał całą podstawkę )
2. W rozdzialiku pt "Rozwój" można sobie wykupić nową umiejętność na poziomie k4. Ok. Czyli jeśli nie posiadamy umiejętności - testujemy w jej miejsce Cechę tak?
 
Martinez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem