Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-09-2014, 19:21   #6
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
A tak serio to bretoński błędny rycerz byłby akurat
Jak wybierasz cokolwiek innego niż magic-user albo medyk, to losujesz wszystkie umiejętności, zdolności i klasę społeczną osobno, a później próbujesz to własnymi słowami ubrać w jakąś profesję, ścieżkę profesji, czy cokolwiek Ci przyjdzie do głowy. Z resztą tak samo było na pierwszej sesji (tyle że wtedy umiejętności charakterystyczne dla kowala run, którym grasz na równoległej sesji, dałem do losowania, teraz daję możliwość wyboru takowego na start). Na tej samej zasadzie dzemeuksis nie wylosował zwiadowcy, a Kerm kupca, tylko tak zinterpretowali to, co wylosowali.

Ale wylosowanie czegoś podobnego do rycerza nie jest oczywiście czymś nieosiągalnym, przecież taką profesję charakteryzuje kilka umiejętności i odpowiednia klasa społeczna, co najwyżej może wyjść postać bardziej chyląca się w kierunku rycerza najemnego lub zakonnego niż błędnego rycerza, ale wszystko jest kwestią odpowiedniej interpretacji wyników.

Chciałem też, żeby wszystkie postacie pochodziły z Imperium (w myśl pierwszej edycji), ale jak ktoś jest zaznajomiony z opisem krainy i/lub odpowiednimi dodatkowymi materiałami i chce inaczej, to droga wolna.

Przedtem chciałem jeszcze wyeliminować nieludzi, no ale ten tego... Dużo krasnoludków na forum. ^^
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: psionik, Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: wolny czas

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 22-09-2014 o 20:26.
Lord Cluttermonkey jest offline