Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2014, 15:21   #1
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Cywilizacja (alternatywne podejście drugie)

Na samym początku pragnę napomnieć - sesja, pod której kątem chciałbym wybadać rynek nie jest moim pomysłem, a pomysłem niejakiego Boreiro, który jednak na forum nie gościł od prawie dwóch miesięcy, a ostatni post napisał w lipcu. Zresztą, gdy go ostatnio pytałem nie wyrażał zainteresowania ewnetualną kontynuacją.

Zatem do rzeczy. Porywam się z motyką na słońce. Pierwowzorem mojej koncepcji jest ta oto sesja:

http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...wilizacje.html ([Autorski] Cywilizacje)

... która jednak upadła przez kilka kilka problemów w rozgrywce. Uważam, że idea PBF-owej gry o cywilizacjach jest na tyle interesująca, że aż żal byłoby pochować ją gdzieś w odmętach LI. Ja, jako gracz i entuzjasta poprzedniej części, chciałbym kontynuować Cywilizację, ale ulepszoną i bardziej zrównoważoną. Przede wszystkim zaś pozbawioną starych błędów.

Na czym miałaby polegać rozgrywka? Jeżeli ktoś grywał w Sid Meier's Civilization właściwie nie powinien mieć pytań. Ideą pierwszej odsłony sesji było przeniesienie elementów tej świetnej strategii na forum, ustorytellingowienie jej i umieszczenie w świecie fantasy.

Omówię teraz najważniejsze aspekty gry:

1) Karta Postaci

Gracze prowadzą cywilizacje ludzi lub istot fantastycznych. W KP opisują pokrótce (prymitywną póki co) kulturę swego ludu, jego specyfikę psychiczną, upodobania co do klimatu, strukturę społeczną, ustrój. Na tej podstawie wybieram do 4 cywilizacji.

2) Forma gry

Turowa. Gracze zaczynają z jednym miastem - stolicą i stopniowo rozbudowują swoje włości. Budują miasta, rekrutują wojsko, prowadzą dyplomację i stawiają raz po raz wyzwanie pewnym... akcjom losowym (np. najazd orków, tudzież plaga wilkołactwa)

3) Postęp technologiczny

Będzie, jak najbardziej. Ale złożoność rozgrywki sprawia, że w pierwszej odsłonie sesji zajmiemy się starożytnością. Drzewko technologii najprawdopodobniej pochodzić będzie z Civilization IV, z dodaną ode mnie ścieżką związaną z magią. Gracze co turę otrzymywać będą punkty badań, które będą zbierać i wymieniać na konkretne technologie.

To kwestie wg mnie najważniejsze, pełny opis rozgrywki byłby eufemicznie mówiąc dłuższy. Jeśli pominąłem coś elementarnego, piszcie. Praca nad samą rekrutacją zajmować jednak będzie i tak bardzo dużo czasu, a nie chciałbym, by poszedł on na marne, więc czekam na wasze opinie. Czy bylibyście skłonni brać w czymś takim udział? Nie pogardziłbym też osobą drugiego MG.

Powiem tylko jeszcze, że sednem gry nie byłaby dominacja i wojna, a raczej umiejętna dyplomacja i wytworzenie niebanalnej kultury na przestrzeni wieków .
 
MrKroffin jest offline