Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2014, 16:24   #7
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
Pierwsze pytanie, jakie należy zadać, to dlaczego właśnie ten świat?
Z prostego powodu, del martini chce stworzyć taki właśnie świat i proponuję zamiast poddawać w wątpliwość słuszność tego pomysłu, dołożyć swoje 3 grosze do puli a wtedy może urodzi się coś co uznasz za ciekawe i warte przyjrzenia się bliżej.

Co do wiosek-flot to muszę dodać kilka szczegółów. Pierwszy to to, że miałyby być robione nie z drewna a z trzciny. I nim ktokolwiek powie, że to głupi pomysł pragnę wyjaśnić, że nie jest mój tylko Indian Uros robiących trzcinowe pływające wyspy na jeziorze Titicaca.


Przyznaje, że nie mam pojęcia jak oni tam gotują ale trzcina jako budulec jest wręcz idealna do tworzenia tego typu konstrukcji.

Przypomina mi się jeszcze jedna ważna rzecz związana z klimatem. Ciepło + duże ilości wody = huragany, dużo i częste. Co za tym idzie tylko naprawdę wielkie wyspy będą bezpieczne przed tym żywiołem.
Do tego dochodzą tsunami i jeśli planujesz księżyc (proponuję 2-3 dla efektu) to trzeba będzie unormować sprawy przypływów i odpływów.

No i cały czas pamiętajmy, że takie ciekawe formacje wojskowe jak ciężka piechota nie mają podstaw by zaistnieć. Za to lekkie zbroje, krótka broń (pozwalająca swobodnie walczyć na statkach, tudzież niewielkie machiny wojenne (balisty, machina do miotania ogniem greckim, tarany itp) możliwe do umieszczenia na okrętach będą raczej w częstym użyciu.

Jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to znów napiszę.
 
Googolplex jest offline