Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2014, 18:28   #6
Lost
 
Lost's Avatar
 
5. Frakcje


Armia Obronna Trzech Enklaw

W pierwszych latach odbudowy osiedli ludzkich na ruinach Nashville jedyną siłą broniącą Enklaw było pospolite ruszenie ich mieszkańców. Jednak wraz z upływem czasu i rozwoju miast oraz zlokalizowaniem sprzętu z prawie nienaruszonych magazynów Gwardii Narodowej Enklawy przywódcy ludzi postanowili utworzyć oddziały broniących ruin i osiedli przed bandytami, dzikimi zwierzętami, szabrownikami oraz każdym próbującym przejąć te ziemie. W ten sposób narodziła się organizacja Przeszukiwaczy - złożona głównie z ochotników jednostka dająca odpór wszelkim zagrożeniom spadającym na Pineville, Amityville oraz Nashville.
Jednakże wraz z rozpoczęciem konfliktu z mutantami Przeszukiwacze okazali się jednostką zbyt słabo wyszkoloną i niewystarczająco elastyczną, by wygrywać z nowym wrogiem. Wkrótce, po upadku Amityville, Enklawy stanęły przed widmem upadku. Sytuacja ta, całkowicie zmieniła się, gdy na czele dużej grupy najemników, w pokojowy sposób władze nad miastem Nashville przejął Caden Cotard.
Reforma wprowadzona przez Cadena podzieliła obrońców na trzy zasadnicze oddziały. Pierwszy z nich to Przeszukiwacze - formacja złożona z większości młodych mężczyzn i kobiet, mieszkańców trzech enklaw, odbywający w niej zasadniczą i obowiązkową służbę. Aktualnie wszyscy rezerwiści zostali zmobilizowani do zasilenia oddziału. Młodzikami dowodzą weterani służący na stałych, finansowanych przez miasto kontraktach. Głównym zadaniem Przeszukiwaczy są działania poza Enklawami (zwiad, poszukiwanie surowców, niszczenie punktów oporu, stabilizacja rejonu, konwoje) oraz doraźna ochrona ważnych obiektów. Grupa ta jest najliczniejsza i liczy sobie ponad 300 członków. Formacja wyposażona jest bardzo różnorodnie z powodu konieczności samodzielnego zakupu ekwipunku, jednakże u większości żołnierzy spotyka się elementy wojskowego ubioru oraz uzbrojenia, pochodzących jeszcze z magazynów Gwardii Narodowej będących na terenach Nashville.
Drugą formacją są Tarczownicy. W jej skład wchodzą weterani z co najmniej, kilkuletnim kiedyś, a teraz najczęściej kilkumiesięcznym doświadczeniem. Duża część z nich służy na zawodowych, opłacanych przez miasto kontraktach. Wśród żołnierzy można spotkać wielu najemników, którzy przybyli do miasta z Cotardem. Zadaniem Tarczowników jest obrona Enklaw oraz innych ważnych dla osiedli punktów (głównie szlaków handlowych, pól uprawnych, mostu “Nadzieja “ i innych przepraw). Ponad to pełnią oni również rolę swoistej policji na terenie enklaw. Formacja liczy sobie około 150 żołnierzy. Zgodnie z nazwą każdy z Tarczowników wyposażony w jakąś formę tarczy. W zależności od specyfiki i trudności wynikających z pełnienia służby, jest to od symbolicznej wpinki w ubraniu, przez improwizowane puklerze, do kuloodpornych tarcz taktycznych. Pozostałe wyposażenie również zakupywane jest przez członków oddziału, jednakże z powodu wyższych płac jest ono zdecydowanie lepsze niż, to którym dysponują Przeszukiwacze.
Ostatnią jednostką, jaką dysponuje Armia Obronna Trzech Enklaw są Obrońcy - elitarna jednostka złożona tylko i wyłącznie z zawodowych żołnierzy. Ich głównym zadaniem jest prowadzenie walki partyzanckiej głęboko na terenie wroga, sabotowanie jego poczynań, branie jeńców oraz obijanie zakładników. Dokładna liczba żołnierzy nie jest znana, jednakże szacuje się ją na około 50. Wyposażeni są oni w całości przez Enklawy, których zbrojownie są przed nimi szeroko otwarte.
Kolejnym posunięciem Cotarda, w celu usprawnienia armii było wcielenie większości swoich ludzi w jej szeregi na pozycjach instruktorów oraz jako zalążek kadry dowodzącej.
Od momentu wprowadzenia reformy Armia Obronna Trzech Enklaw podniosła się z klęczek, zaczęła wygrywać, by aktualnie prowadzić wyrównaną, ale wyniszczającą obie strony walkę.

Przeszukiwacz na patrolu
Tarczownicy w walce
Obrońcy wynoszący ze skażonego obszaru pojemnik z czarnym opadem

Nazwa: Oficjalna nazwa brzmi: Armia Obronna Trzech Enklaw, jednakże miejscowi i przyjezdni o wiele częściej używają dawnej, dziś niepoprawnej do określenia całości sił nazwy: Przeszukiwacze.
Liczba członków: około 500 żołnierzy.
Przywódcy: Caden Cotard - Przywódca Armii Obronnej Trzech Enklaw oraz Burmistrz miasta Nashville. W jednostkach funkcjonuje uproszczony łańcuch dowodzenia z czasów przedwojennych.
Stosunek do obcych: Tylko obywatele Enklaw przyjmowani są do służby w Armii. Jednakże miasto bardzo często korzysta z usług najemników, którzy współpracują z organizacją.
Sprzęt: Bardzo różnorodny, zarówno w ekwipunku i uzbrojeniu. Widać jednak regułę, według której im wyżej w hierarchi stoi dany żołnierz, tym na lepszy sprzęt może sobie pozwolić. Absolutnie przodują tutaj Obrońcy, dysponujący najlepszym wyposażeniem z dawnych magazynów US Army. Warto wspomnieć, że reforma Cotarda dąży do standaryzacji kalibrów uzbrojenia (9x19 mm, 5,56 x 45 mm, 7,62 x 51 mm), jednakże na razie nie widać na tym polu dużych efektów.Karawana Łowców Niewolników

Clyde Obserwował. Karawan zarówno w marszu, jak i na postoju składała się z trzech zasadniczych członów. Pierwszy najbardziej wysuniętu w kierunku, w którym podążali składał się z kilku najbardziej doświadczonych łowców, często dowodzonych przez zastępcę dowódcy całej grupy, którym był aktualnie najemnik zwany przez wszystkich ze względu na kolor swoich włosów Rudym. Zespół ten miał za zadanie prowadzić zwiad, nawiązywać kontakty handlowe z innymi karawanami, zbyt silnymi by łowcy zdecydowali się na atak. W razie walki byli pierwszą linią, a po przybyciu posiłków wsparciem walczących. Czasami razem z nimi na czoło udawało się jedno z komand mające pomóc, na przykład przy odgruzowaniu ulicy.
Zasadnicza część karawany poruszała się w środku. Tutaj znajdowała się tak zwana Masa – niewolnicy nie mający szczególnego fachu w rękach mający zostać sprzedani do pracy w polu, w kopalniach, na szybach naftowych, czy do burdelu. Ich liczba wynosiła przed okresem dużej sprzedaży około 150 sztuk mięcha. Ponad to podróżowali tu członkowie Komand Specjalistycznych, liczących po kilka osób grup mających być sprzedani po o wiele większej cenie do zajęć wymagających odpowiednich umiejętności. Byli tu lekarze, wojownicy i mechanicy. Łowcy dbali o swój towar. Poza krótkimi okresami gorszego urodzaju niewolnicy byli regularnie karmieni, dawano im odpocząć, ranni byli opatrywani bądź dobijani. Rzadko kiedy ktoś ginął bez powodu z ręki łowcy. W razie takiej sytuacji musieli oni zwrócić pełną wartość takiego niewolnika. Absolutnie każdy z niewolników na swojej wierzchniej odzieży miał z dwóch stron wymalowny farbą fluorystencyjną duży X i czasami mazakiem dopisany numer komanda. Łowcy niewolników nazywali ten X tarczą i w razie ucieczki jakiegoś niewolnika, które zdarzały się bardzo rzadko, dentysta płacił małą premię temu, który zatrzymał uciekiniera strzałem dokładnie na skrzyżowaniu ramion znaku. Wszyscy też oprócz nadzorców grup byli przykuci krótkim łańcuchem do innego towarzysza niedoli.
Niewolników pilnowało około 50-60 łowców i kilkunastu kandydatów na handlarzy. Tutaj też poruszały się wozy z zaopatrzeniem i mobilne cele, do których tłoczony był towar, jeśli karawana musiała przyspieszyć.
W ogonie pochodu poruszały się przede wszystkim rodziny handlarzy. Dla części z niewolników szokiem było, że facet, który przerobił ich twarz na krwawy tatar, po swojej zmianie stawał się kochającym mężem i ojcem dwójki dzieciaków. Tutaj pędzone też było okazyjne bydło i trafiali ranni. Poza tym przypadkiem niewolnik powinien nawet bać się pomyśleć o trafieniu w to miejsce. Końcówki pochodu strzegło kilkunastu najbardziej doświadczonych łowców, a same rodziny również były pod bronią.
Obserwował. I nie chciał zostać tu ani chwili dłużej.
 • Nazwa: Karawana Łowców Niewolników
 • Liczba mieszkańców: Karawana wkraczając do Nashville liczyła sobie około 80 łowców, kilkunastu kandydatów, około 60 członków rodzin łowców oraz ponad 200 niewolników. Aktualnie jej dokładna liczebność nie jest znana. Grupa, która obsadzała Bramę liczyła około 20 najemników.
 • Zajęcia: Łowcy Niewolników, Specialiści
 • Przywódcy: Po niedawnej śmierci Lucasa – dawnego przywódcy, został nim ogłoszony niemal jednogłośnie aktualny lider bandy – Dentysta, którego aktualny los nie jest znany. Frakcją spod bramy dowodzi młoda kobieta – Tilda.
 • Stosunek do obcych: Łowcy prawdopodobnie zaatakują i wezmą w niewolę każdego podróżnego, który wejdzie im w drogę na trasie. Jedynym sposobem na nawiązanie z nimi kontaktu na neutralnym gruncie jest odwiedzenie ich placówki, na które można natknąć się w większości wielkich miast wschodnich Stanów Zjednoczonych i kurierów podróżujących po głównych drogach, którzy zbierają informacje na temat zapotrzebowań swoich klientów na niewolników oraz dostarczają „detal”. Łowcy dbają o swoją reputacje i praktycznie nie zdarza się, żeby zaatakowali swoich pracodawców, więc nie istnieje obawa, że wpuszczeni do miasta zaczną mordować i brać w niewolę.
  O dziwo ich usługi są bardzo popularne w liczących się stanach. Regulanie korzystają z nich dwie największe potęgi: Federacja i Nowy York. Ten ostatni gwarantuje nawet niewolnikom wolność po odpracowaniu długoletniego kontraktu. Tania siła robocza wykorzystywana jest szczególnie często przy budowie i konserwacji linii kolejewych pomiędzy regionami. Trzecia siła – Teksas nabywa niewolników z innych źródeł.
 • Sprzęt: Raczej nie handlują swoim sprzętem, jednakże często w mijanych placówkach handlowych upłynniają dobytek świeżo upieczonych niewolników. Sami mają szeroki dostęp do przedwojennego sprzętu używanego przez wojsko i policję – szczególnie przez oddziały tłumiące zamieszki. Źródło niespotykanego wyposażenia pozostaje nieznane, jednakże nie jest tajemnicą, że handel żywym towarem przynosi niezłe profity i tym samym organizacja może pozwolić sobie na lepsze wyekwipowanie swoich członków.
 • Żywność: Zdobywają ją w ramach handlu z stałymi dostawcami. Ponad to często w karawanie pędzi się bydło i hoduje drób. Słyszy się też, że łowcy posiadają stałe bazy zaopatrzeniowe, z których odpoczywają w zimę i w razie dużych strat we własnych szeregach.
 • Zapotrzebowanie: Wojownicy, Specjaliści, Niewolnicy, Amunicja, Żywność, Informacje
 • Aktualna sytuacja: Z początkiem jesieni Dentysta po uprzednim zaopatrzeniu się w towar postanowił dobić targu z mieszkańcami Enklawy na terenie ruin dawnego Nashville. Osiedle dysponujące dużymi zapasami broni, amunicji i żywności od dłuższego czasu nosiło się z nawiązaniem stałego kontaktu z łowcami. Zaostrzająca się wojna domowa z żyjącymi w regionie mutantami zmusiła władzę osiedla na przystanie na mocno niekorzystne warunki transakcji oraz obecności łowców w rejonie. Karawana ruszyła w stronę Nashville, tylko po to by zostać rozbita i zmuszona do wycofania przez broniących swoich terytoriów odmieńców. W walkach został wybity Zwiadowczy wraz z jego dowódcą Rudym. Nieznane są losy drugiej i trzeciej części karawany, ani jej lidera – Dentysty. Pewne jest jednak, że części z karawany udało się przedrzeć w ruiny i dowodzona jest ona przez Tildę.

 
__________________
Spacer Polami Nienawiści Drogą ku nadziei.
Lost jest offline