Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-03-2007, 20:01   #4
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
24 kwietnia, 9:45 - 13:00

Codzienna poranna rutyna. Miejsce i czas, gdzie (i kiedy) można doprowadzić się do porządku. Jakoś przekonać umysł, że rozpoczęcie kolejnego dnia jest dobrym pomysłem; ciało, że koniec snu to właśnie to, o co chodzi.

Zbudować swoje codzienne zamki na piasku i wszechobecne domki z kart. Plany na dziś.

Dla większości ludzi to właśnie jest poranną rutyną.

Dzieci, nawet te nastoletnie, co swoje już widziały, nigdy nie podpadały pod tą kategorię.

- Chrzanię to. Dziś nie idę do szkoły.

Obróciwszy się na drugi bok Janusz począł zasypiać. Trwało to może 15 sekund.

- Chryste! Dziś wtorek, dwudziesty czwarty! Ojciec Jarosław wraca, na pewno będzie pytał! Jaka ze mnie gapa!

Rozpoczęło się pobijanie rekordu dotarcia do szkoły z domu, w możliwie najbardziej szaleńczy sposób, przy możliwie największych oszczędnościach czasowych... a przynajmniej tak to wyglądało, kiedy chłopak miotał się po mieszkaniu robiąc możliwie dużo rzeczy naraz, pragnąc zdążyć na zaczynającą się za kwadrans lekcję.

Rekord ustąpił, uznając wyższość (lub głupotę, bo ponoć szaleństwo niczym innym nie jest) Janusza, który maksymalnie zdyszany i zmęczony stanął przed pustą klasą z notatką... że ojciec Jarosław dziś będzie nieobecny.

- Gapa to mało powiedziane. Wczoraj wszyscy o tym trąbili i ja jeden nie zapamiętałem, że mamy wolne dwie matmy i fizę. Psiakrew. Mogłem się kurna wyspać, wstać na szkolny obiad a pierwszą lekcję to mamy o pierwszej, jaka maniana... Janusz... ty głupcze... aaaaa!

Autentyczna samokrytyka chłopaka znakomicie wyładowała frustrację.

Czarny koleś czy nie, niech się cholera jedna odczepi. Mam czym się zająć, a nie kombinować co i jak, a potem zapominać o takich kurczę okazjach. Argh. Jak ktoś mnie tu teraz zobaczy, to będą się dopiero śmiać... Spływam. Ale gdzie?

Pytanie było zaiste na miejscu. Klasa była zamknięta, poza tym siedzieć w pustej klasie średnio pociągało chłopaka. Nie miał żadnych specjalnych spraw do załatwienia, mógł wrócić do domu ale... jakoś mu się nie chciało.

Biblioteka!

To było coś. Gimnazjum ojców Pijarów miało rewelacyjną bibliotekę, z którą mógł równać się (w gronie przybytków gimnazjalnych i licealnych) jedynie księgozbiór Nowodworka, najstarszej takiej szkoły w Krakowie. W przeciwieństwie jednak do Nowodworka, gimnazjum Pijarów miało w bibliotece trzy komputery, z podłączeniem do Internetu, dostępne dla uczniów.

- Może nawet znajdę coś o biało-czerwonych? - wymruczał cicho chłopak ruszając do biblioteki.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline