Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2014, 23:04   #1
Karolczaneq
 
Karolczaneq's Avatar
 
Reputacja: 1 Karolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodzeKarolczaneq jest na bardzo dobrej drodze
Bardzo trudny wybór !

Witam, większość sesji które prowadziłem lub miałem zamiar prowadzić była mocno strategiczno-historyczna. Teraz chcę odpalić nową sesję ale z dużo większym bagażem doświadczeń jeśli chodzi o takie sesje. Po prostu nauczyłem się na błędach i teraz chcę stworzyć coś co będzie przyjemne w prowadzeniu i graniu ale również (mam nadzieję ) oryginalne. I oto prezentuję dwie opcje które chodzą mi po głowie :


1. Wojna na Pacyfiku - jak zwykle, moje ulubione PvP, w opcji 3 na 3 lub 2 na 2. Gracze wcielaliby się w rolę dowódców amerykańskich lub japońskich, ale nie całych armii (Wielka Wojna*) ale też nie małych pododdziałów (Stalingrad 1942*) tylko czegoś pomiędzy tym. Chciałbym to zrobić w formie kampanii -kilka scenariuszy np. Bitwa na Okinawie, Iwo Jima. Wszystko to w ramach storytellingu z elementami mojej autorskiej, przystępnej mechaniki. Do tego przejrzyste mapki robione przeze mnie i akcenty ekonomiczne(rozbudowa bazy). Gdoc ? Nie wiem. Formuła odpisów - do przemyślenia (PW albo prywatny doc dla wszystkich i każdego z osobna )

2. Mafia - wiem, żałosna nazwa, ale na razie nic nie wymyśliłem jeszcze Lekki sandbox. Sesja nie tylko PvP ale i PvMG. Gracze wcielaliby się w postacie z przestępczego półświatka, jako przywódcy grup przestępczych ale w dowolnej formie ( zorganizowana mafia, dzielnicowy gang ). Akcja działaby się w całkowicie autorskim, stworzonym przeze mnie świecie z autorska mechaniką ( tutaj już mniejszy storytell ) aby każdy mógł zagrać i nie martwić się nieznajomością jakiegoś uniwersum - po prostu wszystko byłoby nowe i takie samo dla każdego. Wszystko zaś okraszone moją mapką z oznaczonymi strefami wpływów i tak jak wyżej - z akcentami ekonomicznymi (narkotyki, hazard, no i wszystkie inne nieparlamentarne, brzydkie sprawy ).I tutaj gdoc raczej byłby potrzebny.

Na pewno o czymś zapomniałem więc pytania proszę niżej.

Pozdrawiam, Karolczaneq

*Moje inne sesje prowadzone na LI. Niestety nie udało się z nimi do końca, ale jak powiedziałem - nauczyłem się na błędach.
 

Ostatnio edytowane przez Karolczaneq : 19-10-2014 o 23:24.
Karolczaneq jest offline