Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-10-2014, 18:54   #4
Ogryzek Szatana
 
Ogryzek Szatana's Avatar
 
Reputacja: 1 Ogryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetnyOgryzek Szatana jest po prostu świetny
Nie będę ukrywał, pobrałem skan i przeczytałem w całości. Od dawna szukałem takiego systemu rpg, lekkiego, przywodzącego na myśl stare dedeki (które znam głownie z Baldur's Gate), do tego kładzenie nacisku na setting Forgotten Realms jest mi jak najbardziej na rękę.

Zasady zostały wyczyszczone do połysku, dla mnie to jest krok w jak najbardziej dobrym kierunku, są znacznie uproszczone, gracze i mistrz gry nie są przytłoczeni mechaniką, a opcje nadal pozostają, chociaż to sama podstawka, jest ich raczej mało, ale na przykład dwóch wojowników spokojnie można zrobić odmiennych.

Magiczne przedmioty wydają się być teraz czymś naprawdę specjalnym, a nie czymś, czym przeciętny poszukiwacz przygód podciera sobie tyłek, jak mu papieru braknie. Pełnie zasady pojawią się dopiero w podręczniku Mistrza Podziemi, jednak na przykładach z przygody Hoard of the Dragon Queen widać, że są one pomysłowe, złożone i ciekawe.

Mógłbym wymieniać poszczególne elementy, które zostały zmienione na plus, jak system magii czy umiejętności, ale nie w moim zamiarze było pisanie artykułu

Kiedy tylko pojawi się zestaw trzech podstawowych podręczników, biegnę do sklepu kupić. 13th Age leci do kosza
 
Ogryzek Szatana jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem