Wątek: Kaligrafia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2014, 19:09   #11
Azrael1022
 
Azrael1022's Avatar
 
Reputacja: 1 Azrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputacjęAzrael1022 ma wspaniałą reputację
Też postrzegam kaligrafię jako dziedzinę sztuki i sądzę, że soft o którym tu mowa nie powstał dlatego, że:
- w kaligrafii jest za dużo zmiennych i części algorytmów w ogóle nie opłacałoby się tworzyć, bo i tak użytkownik widziałby coś inaczej i chciał zmienić
- drukowanie tekstu stworzonego na komputerze jest ograniczone – nie wszędzie da się nanieść pożądany napis.
Więc czy takie oprogramowanie byłoby przydatne? W sumie tak, przynajmniej na etapie planowania rozmieszczenia tekstu na stronie, aby na przykład zapobiec sytuacji, gdzie po napisaniu kilkunastu linijek dedykacji w księdze pamiątkowej okazuje się, że cały tekst się jednak nie zmieści bo zabraknie centymetra… Mnie by się przydał taki soft, aby sprawdzić ile zajmie tekst wykaligrafowany gotykiem, ile uncjałą, a ile italiką, ile stalówką 1,3 a ile 1,4. Niby drobiazgi, ale zawsze trzeba o nich pamiętać przystępując do pracy nad tekstem.

To chyba tyle ode mnie. Na zakończenie kaligrafia, która ostatnio mi się spodobała. I mimo że to nie do końca mój klimat (piszę głównie gotykiem), to przyjemnie się ogląda:
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=XMolEvB5EqA[/MEDIA]
 
Azrael1022 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem