Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-10-2014, 18:17   #3
Ereb
 
Ereb's Avatar
 
Reputacja: 35 Ereb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodze
Głos Sary zabrzmiał nader doniośle, po ciszy jaka nastała po przemowie Weemana.
- Droga Saro - zaczął spokojnie profesor dopinając skórzaną obrożę - Doskonale wiesz, że nie wierzę w żadne demony, ani duchy. Cokolwiek jest niewyjaśnione ludzie nazywają właśnie w ten sposób. Wszystko, co obce, niezbadane i tajemnicze budzi lęk. I jest to jak najbardziej uzasadnione, ale wśród prostych ludzi. My jako naukowcy mamy obowiązek burzyć i obalać te mity. Pokazywać ludziom prawdę i opisywać zjawiska, których nie rozumieją. To samo dotyczy śmierci. Jest to najmniej zbadane zjawisko dotyczące naszego życia. Dzięki tej aparaturze i wskazówką, jakie pozostawił po sobie sławny Houdini możemy być pionierami w tej jakże tajemniczej i fascynującej dziedzinie badań nad śmiercią.
Profesor zrobił pauzę, gdyż miał wyraźne problemy z dopięciem skórzanej obroży. Ostre, metalowe kolec wyraźnie wbijały mu się w szyję. Uczestnicy spotkania dostrzegli wtedy, że na szyi profesora widać już ślady po podobnych nakłuciach. Był to niezbity dowód, że Weeman już korzystał z tej wyglądającej na dzieło szalonego naukowca, aparatury.
- Śmierć Sary ma naprawdę niewiele wspólnego z moim badaniami i chęcią dostania się w zaświaty. Być może jej odejście stało się impulsem do zintensyfikowania moich badań. Zapewniam cię jednak, że nie jest to chorobliwa próba radzenia sobie z bólem po jej stracie.
 
Ereb jest offline