Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2014, 14:43   #9
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Przecież 80% tabelek w AD&D to zasady opcjonalne; mechanikę AD&D 2 można w nieskończoność upraszczać i nic się nie stanie. A wybór postaci w gruncie rzeczy można sprowadzić do 3d6 na atrybuty, wyboru klasy i kita (Al-Quadim pewnie jakieś fajne ma :> ). Podręczniki mam, jak stanie na AD&D to postać mogę zacząć ogarniać i mechanicznie, i fabularnie.

Jeśli MG nie ma nic przeciwko, będę kierował się w stronę postaci Human Warrior Desert Rider. Szykuj dla mnie wielbłąda. Jeśli to Ci nie pasuje, mogę ewentualnie rozważyć Beggar-Thiefa albo pobawić się w Assasin's Creed Holy Slayerem. Na kapłana i czarodzieja nie dam się namówić.

Cytat:
Ogólnie myślę, aby zrobić to w ten sposób żeby na etapie wyboru graczy ograniczyć się do samego fabularnego stuffu, czyli historii, rasy i profesji. A dopiero z wybranymi osobami zająć się mechaniką. Wybrać odpowiadającą i rozpisać postacie.
Bardzo dobry pomysł.

Nie mam też nic przeciwko, żeby MG zajmował się całą mechaniką po stworzeniu postaci, nawet bez ujawniania rzutów.

A odnośnie scenariusza to ze względu na Desert Ridera wolałbym coś małomiejskiego, jeśli można.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 12-11-2014 o 14:55.
Lord Cluttermonkey jest offline