Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-11-2014, 13:10   #9
Ereb
 
Ereb's Avatar
 
Reputacja: 1 Ereb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodze
Brilchan nie jestem powergamerem i nie chodzi mi o to, żeby grając wampirem skakać po dachach i robić ewolucje na balkonach apartamentu na 40 piętrze. Chociaż taka gra też ma klimat, a jak wcielimy się w wilkołaka to dopiero się można bawić w herosa rodem z DC.

W tej sesji, jak zrozumiałem to z krótkiej notki Halfdana, to większość zasadzać się będzie głównie na przeżyciu i walce o ocalenie swojej wampirzej egzystencji. Niekoniecznie musi to oznaczać walkę na ulicach, czy też chowanie się w kanałach i oczekiwanie na lepsze czasy. Walka jak to u wampirów zapewne przybierze bardziej subtelne odcienie.
Wszystko rozbija się o szczegóły, gdyż moim zdaniem nasze postacie muszą mieć znaczną pozycję i pokolenie, aby móc stanowić jakikolwiek realny sposób przeciwstawić się temu sabatnikowi, a nie być dla niego tylko mięsem armatnim.
Bez jakieś siły i sojuszników walka z kimś takim będzie sprowadzała się tylko do ukrywania i ucieczki. I w takiej sytuacji nie może być oczywiście mowy o tym, żeby to BG polowali na niego.

A egzystencjalne problemy w wampirze trzeba sobie dobrze przemyśleć, aby nie zrobić z nich zwykłej groteski.
Główną osią może być tutaj oczywiście bestia i psychiczna walka z nią. Fajny pomysłem była zawarta chyba w Rodzina Wschodu koncepcja mówiąca o tym, że bestia ma swoją własną osobowość, czy też jestestwo.
Ewentualnie można się pokusić o odegranie nudy długowieczności, ale żeby to pokazać trzeba by poprowadzić długą kampanię na przestrzeni wieków i dobrze ją przemyśleć, bo wcale nie jest to tak łatwo pokazać.

Wiele zależy, więc od tego jak to dokładnie zaplanował Halfdan.
 
__________________
"Kupię 0,7, to leczenie paliatywne i pójdę spać, bo w końcu sam sobie zbrzydnę" AJKS
Ereb jest offline