Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2014, 16:32   #1
Baird
 
Baird's Avatar
 
Reputacja: 1 Baird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputacjęBaird ma wspaniałą reputację
Exclamation [Warhammer] Inkwizycja

Od jakiegoś czasu pracuje nad pewnym projektem, i jeszcze daleko do jego realizacji ale biorąc pod uwagę fiasko moich dwóch ostatnich sesji (Najemników-Mass Effect i Wojny Trzech Smoków-The Elder Scrolls) zabrałem się do niego od podszewki. Jest to przygoda wręcz podręcznikowa z zaplanowanym scenariuszem ze wszystkimi miejscami i bohaterami niezależnymi (work in progress) jakich mogą napotkać BG więc może być nieliczny projekt, który doprowadzę do końca (jest to rzadkość nie tylko w moim przypadku na forum). Ot takie słowo wstępu a teraz o samej grze.

Dwa słowa nim zacznę choć wstęp już był
Inkwizycja jak sama nazwa sugeruje skupiać się będzie na Łowcach Czarownic w służbie Kościoła Sigmara oraz ich misji w latach 1152 do 11?? (jeszcze niesprecyzowane).

Założenia fabularne.
Niewiele mogę zdradzić gdyż, ponieważ, albowiem jeszcze nie skończyłem pisać ale gra będzie się zaczynać od dość dramatycznego wydarzenia w Altdorfie a mianowicie śmierci Mandreda Skavenobójcy w wspomnianym 1152 KI.
Bohaterowie graczy będą musieli zażegnać kryzys jaki powstał w Imperium po stracie najwyższego lidera (podobnież jak w wewnętrznym wrogu) gdy szlachta wojuje o tron, odkryć tajemnice śmierci cesarze (gdyż nie odszedł spokojnie we śnie), a do tego uporać się nie tylko z wewnętrznym wrogiem (przysięgam nie będzie to ta kampania, ani trochę, nawet tyci) ale też i niebezpieczeństwami z zewnątrz (nie burza ale chaos gwarantowany). Czy wspomniałem też i niepokojach w Sylvanii? O tak, umarlaki też się trafią. Gracze będą mieli okazje podróżować po całym Imperium by wprowadzać porządek i prawo Inkwizycji.

Ciekawostka
By poradzić sobie z tak potężnym chaosem Bohaterowie Graczy nie będą skazani na samych siebie. Wspomagać ich będzie aż 12 Bohaterów Niezależnych na 5 poziomie postaci (pięć pełnych profesji!) z trzech grup klasowych; wojowników, łotrzyków i magów stanowiących uzupełnienie podstawowej drużyny (bez obaw nie będziecie mogli zabrać całego tuzina na raz ze sobą). Każdy z bohaterów posiada nie tylko unikatowy zestaw umiejętności pozwalający stworzyć naprawdę wszechstronny oddział, ale również do każdego przypisana jest Misja Osobista pozwalająca na odblokowanie dodatkowych zadań, zysków i terenów dla Inkwizycji.

Cel Gry
Celem jest oczywiście uratowanie Imperium przed wielkim złem i takie tam ale również wyniesienie Bohaterów Graczy do rangi pełnego Inkwizytora. Pełnego? A no tak. Gdyż Bohaterowie Graczy również zaczynają grę na 5 pełnej profesji, jednak by pokonać wspomniane wielkie zło musza najpierw stać się pełnokrwistymi Łowcami Czarownic, jest to 6 profesja BG.

Bohaterowie Graczy
Scenariusz przewiduje od jednego do trzech graczy w bardzo długiej i zaplanowanej co do kroku kampanii mogącej potrwać nawet rok, może dwa. Z tego powodu zależeć mi będzie na graczach mogących naprawdę poświecić część swojego prywatnego życia dla tej przygody. Szukam więc rzetelnych graczy.

O samych postaciach słów kilka również się należy. Wspomniałem, że BG są postaciami na pełnej 5 profesji wchodzącej na łowcę czarownic. Nie są oni jednak już gotowymi postaciami z wybranymi umiejętnościami czy wylosowanymi statystykami a jedynie ścieżką kariery jaki wybrał bohater.

BG dzielą się na 3 klasy, stąd też scenariusz przewiduje od 1 do 3 graczy. Klasycznie są to; wojownik, łotrzyk i mag (w połączeniu z BNami jest to po 5 różnych rodzajów przedstawicieli tych klas, całkiem fajnie co nie).

Ścieżki Kariery dla BG to:


Wiarus

ex-Ochotnik;ex-Najemnik;ex-Ochroniarz;ex-Łowca Nagród;ex-Egzekutor->Łowca Czarownic


Klecha

ex-Akolita;ex-Zakonnik;ex-Kapłan;ex-Wybraniec Boży;ex-Egzorcysta->Łowca Czarownica


Agent

ex-Śmieciarz;ex-Ciura Obozowa;ex-Szarlatan;ex-Szpieg;ex-Zakapturzony Brat->Łowca Czarowni


Jegier

ex-Żołnierz,ex-Przepatrywacz,ex-Strażnik Dróg,ex-Zwiadowca;ex-Łowca Wampirów->Łowca Czarownic


Paladyn

ex-Sługa,ex-Paź,ex-Giermek,ex-Rycerz;ex-Rycerz Panter->Łowca Czarownic



Zmieniłem zdanie i dam graczom 6 pełnych profesji bez prawa zmiany poprzednich profesji. Od 7 profesji mają już prawo wyboru. Każda ze ścieżek, każda z profesji to osobny bohater z osobną historią stworzoną przez MG, NIE można jej zmienić. NIE można wybrać innych profesji na ścieżce. NIE można grać nie-Sigmarytą.

Pytanie
Teraz gdy już wiecie mniej więcej czym będzie gra pora na pytanie. Pytanie jest następujące. Kto, ilu i jaką klasą chciałby zagrać w tą sesje? Przypominam, że jest to plan długoterminowy więc tylko poważni gracze proszę.
 
__________________
Man-o'-War Część I

Ostatnio edytowane przez Baird : 19-12-2014 o 07:58.
Baird jest offline