Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2014, 01:16   #3
Ereb
 
Ereb's Avatar
 
Reputacja: 1 Ereb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodzeEreb jest na bardzo dobrej drodze
Tom Green pomysł interesujący, jak najbardziej. De profundis nadaje się na pbf świetnie.
Co do zarysu historii, czy też scenariusza to nie ma potrzeby tworzyć nic takiego. W De profundis tworzy się ją niejako na poczekaniu, czy też lepiej powiedzieć z każdym kolejnym listem.

Oczywiście realia mogą być dowolne, ale ja skłaniałbym się ku klasyce, czyli latach 20-tych. Ewentualnie 40-50, ale zdecydowanie po wojnie.
W temacie rekrutacji (która mogłaby wisieć dowolnie długo) wpisywałoby się podstawowe informacji o postaci w którą chcielibyśmy się wcielić i zgłaszało tym samym chęć gry.
Jeżeliby byłaby to twoja rekrutacja, to mógłbyś niejako wymusić realia i początkowy wątek.
Jednak De profundis polega na swobodnej zabawie klimatem Lovecrafta, pisaniem listów i budowaniem nastroju grozy. W założeniach gra ma wzorować się na listach, jakie pisali bohaterowie Lovecrafta, jak i on sam.
Z doświadczenia wiem (miałem przyjemność uczestniczyć w kilku gra przez maile i jednej pocztą tradycyjną), że toczona w ten sposób gra ma bardzo różne tempo i jej fabuła, jeśli tak można powiedzieć przybiera zadziwiające kierunki, które trudno przewidzieć na początku.

Ja byłbym chętny na tego typu zabawę i myślę, że na forum znalazłoby się jeszcze kilku chętnych.
Całość, jak piszesz rozbija się o ustalenie stylu, epoki i ewentualnego harmonogramu pisania, choć to raczej psułoby zabawę moim zdaniem. Wszak w korespondencji przyjaciół nic takiego nie może obowiązywać. Każdy pisze, kiedy chce i o tym, co chce.

Proponuje zatem, abyś jako pomysłodawca wrzucił opis swojej postaci i pierwszy list na który ktoś mógłby odpowiedzieć. Gdyby znaleźli się chętni, to bez zbędnych wstępów i ceregieli gra, by się rozpoczęła.

Jeżeli zainteresuje mnie styl listu, stworzony bohater i poruszony w liście temat to na pewno włączę się do gry.
 
__________________
"Kupię 0,7, to leczenie paliatywne i pójdę spać, bo w końcu sam sobie zbrzydnę" AJKS
Ereb jest offline