Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-01-2015, 19:49   #8
Lost
 
Lost's Avatar
 
7. Inne

Czarny opad to zwyczajowa nazwa na niezidentyfikowany gaz bojowy, który pierwszy raz na dużą skalę został użyty przeciwko Pineville 14 listopada 2056. Przybiera on postać czarnej zbitej chmury, która po kilkunastu godzinach bytowania nad danym miejscem opada, zostawiając wszędzie szary, sypki pył. Choć pierwotna natura i sposób powstawania gazu jest niewiadomą, to znane są przypadki odnajdowania gazu stłoczonego do butli i innych pojemników, a nie tylko pojawiającego się jako opad atmosferyczny.

Pierwsze objawy zatrucia: Pył czarnego opadu nadchodzi chmurą, która utrzymuje się nad miejscem przez kilka godzin, po tym czasie „opada” ona na ziemię, powodując na danym terenie czarną, bardzo gęstą mgłę. Rozwiewa się ona po jakimś czasie, zostawiając po sobie grubą warstwę sypkiego, czarnego pyłu, który przywiera do wszelkich powierzchni. Człowiek przebywający na terenie skażenia już po kilkudziesięciu minutach cały jest pokryty czarnym pyłem. Pył bardzo łatwo jest wdychany, powodując gwałtowne duszoności. W takich warunkach szczególną uwagę trzeba zwrócić na konserwacje sprzętu.

Krytyczne objawy zatrucia: W zależności od tego w jakich warunkach został rozprzestrzeniony gaz (otwarta/zamknięta przestrzeń), jaki okres czasu minął od zejścia opadu (wciąż nieznany jest maksymalny czas, w jaki neutralizuje się negatywne działanie opadu) i na jak długo wystawiona na jego działanie była ofiara, gaz potrzebuje od kilku minut do nawet kilkudziesięciu godzin by krytycznie zatruć. Najczęściej objawia się to chwilową utratą przytomności, która może jednak trwać przez dłuższy czas i w konsekwencji doprowadzić do śmierci z zadławienia . Po ocknięciu ofiara przez jakiś czas jest zdezorientowana (nie zauważa osób ze swojego otoczenia, może ich błędnie brać za kogoś innego, błądzi w poznanych już wcześniej pomieszczeniach itp.), następnie pojawiają się halucynacje, które niejednokrotnie prowadzą do śmierci zatrutego, potem w krytycznej fazie dochodzi do samookaleczeń, czy ataku na osoby postronne (jest to również konsekwencja halucynacji).

Terminalne objawy zatrucia: Jeżeli zatruty przeżył krytyczne objawy prawdopodobnie po jakimś czasie padnie z wyczerpania. Wtedy, jeżeli wciąż jest w chmurze opadu najprawdopodobniej umrze z powodu niewydolności płuc, które wypełnione są do tego momentu dużą ilością pyłu.

Zabezpieczenie: Maska przeciwgazowa, w której często zmieniane są filtry, odzież ochronna i jak najkrótsze przebywanie w strefie skażenia.

 
__________________
Spacer Polami Nienawiści Drogą ku nadziei.
Lost jest offline