Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2015, 22:30   #9
K2
 
K2's Avatar
 
Reputacja: 1 K2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnieK2 jest jak niezastąpione światło przewodnie
Fiath
Ja osobiście nie przepadam za google doc, dlatego postaramy się prowadzić sesje jedynie na forum. Jeżeli potrzebne będą jakieś konkretne posunięcia i szybkie decyzje (jakieś kluczowe walki, wydarzenia itp) to wychodzę z takim pomysłem, aby po prostu umawiać się na jakimś czacie lub na docu (jeśli gracze będą zgodni) ale jedynie na szybkie (od 30 do 60 min) mini sesje, które następnie każdy będzie przerabiał na post.

Osobiście nie przepadam za google doc ponieważ, gracze którzy nie mają aż tyle czasu nie mogą godnie i na bieżąco uczestniczyć w przebiegu wydarzeń.
Pozostałym graczom pozostawiam możliwość własnego umawiania się na potrzeby dialogów.

Zajcu
Co do kidou oczywiście jest to kwestia do ustalenia. Karta postaci jest ogólna, ale jeżeli będzie interesująca i historia udowodni, że postać powinna posiadać kidou wyższego poziomu niż zakłada moja skromna mechanika, to oczywiście nie będzie to problemem. Osobiście wolę, abyście razem ze mną kreowali świat i grali postaciami, które będą wam odpowiadały.
Stwórz postać jaką chcesz, a co do kidou jakoś się dogadamy na podstawie mechaniki i jakichś określonych warunków w niej.

Inteligencja będzie wpływała na wszystko co związane z umysłem: szybkość nauki, spostrzegawczość, pamięć, sposób postrzegania świata i ogólną wiedzę. Postać z jedną gwiazdką w inteligencji będzie raczej słaba intelektualnie więc będzie po prostu "tępawym osiłkiem z zanpakutou" i będzie trzeba się w to jakoś wczuć. Dwie gwiazdki to już inteligencja przeciętnego człowieka i tak dalej.

Profity odnośnie bycia porucznikiem są proste: możliwość bezpośredniego i łatwego kontaktu z kapitanem, większy wpływ na całą dywizje, możliwość treningów z kapitanem. Napewno też będzie to miało wpływ podczas losowania osób z ban-kai, choć niewielki (o czym mówi m.in. zarys fabuły).

Reiatsu na tą cechę nie będziecie mieli jawnego wpływu. Tak naprawdę nie każdy jest dokładnie obeznany w jego ilości i na jego trening wpływa wiele czynników. O jego ilości zadecydują moje własne przeliczenia i tylko ja będę znał różnice w jego poziomach u postaci. Wy dowiecie się tego w swoim czasie. Również ja zadecyduje o kolorze waszego reiatsu, abym mógł was czymś zaskoczyć.
Każdy będzie też posiadał ukrytą cechę, którą będę również znał tylko ja. Będą to punkty szału, które podczas walki będę wam przeliczał jedynie do swojej wiadomości. Dzięki temu kiedy osiągną określony poziom wasza postać posiądzie nieco wyższe statystyki i uwolni zablokowane pokłady reiatsu. O wszystkim jednak będę informował w fabule i napewno to zauważycie.


Chciałbym móc was czymś zaskoczyć i niektóre cechy stworzę sobie dla własnych potrzeb. Nie będziecie o nich wiedzieć, ale ich odzwierciedlenie pojawi się w opisach. Po prostu nie chciałbym abyście znali wynik każdego posunięcia z mechanicznego punktu widzenia już przed odpisem. Mam nadzieję, że doda to uroku sesji i da pewnej niepewności podczas podejmowania decyzji.
 

Ostatnio edytowane przez K2 : 14-01-2015 o 22:34.
K2 jest offline