Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-01-2015, 22:01   #1
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Historia Najnowsza: Burza Chaosu a daty

Mam gorące pytanie dotyczące "Historii Nowożytnej" świata warhammera 2ed.

Ważnym wydarzeniem historycznym jest w owym świecie "Burza Chaosu"
Wojna z Siłami Chaosu prowadzonymi przez wybrańca niszczycielskich sił
Archaona, Władcę Końca Czasu.

Znajduję dość dokładne opisy co działo sie po czym w czasie tych wydarzeń... i wzmiankę, że Archaon zaatakował Middenheim w 2522 roku Kalendarza Imperium. Są nawet opisy ile dni minęło między jednym a drugim wydarzeniem. Ale żadnej dokładniejszej daty.
Kalendarz Imperium to bardzo ciekawa konstrukcja i chciałbym z niej czasem skorzystać, jednak problematycznym jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie "Kiedy w ciągu roku, to się wydarzyło".
Roboczo na potrzeby moich sesji, założyłem że Archaon zaatakował w Geheimsnacht (Noc Tajemnicy). Ale to moje robocze założenie.

Niby to nic wielkiego, ale chciałbym się dowiedzieć, czy gdzies istnieje informacja na ten temat. Choćby jakieś inne wydarzenia w czasie Burzy Chaosu, może mają jakąś konkretniejszą datę, albo przynajmniej jakaś wzmianka pozwalająca zawięzić poszukiwania do jakiegoś konkretnego miesiąca lub pory roku?

Kampania Ścieżki Przeklętych opisuje sytuację mieszkańców zrujnowanego Middenheim. Opisuje ona, iż mieszkańcy boja się o zapasy miasta, gdyż wojna zrujnowała pola, a po lasach biegają zwierzoludzie. Nie wiadomo czy w tym roku zostaną przeprowadzone jakiekolwiek zbiory. Mają nadzieję, że Ulryk nie ześle szczególnie srogiej zimy i nie wymrozi plonów.
Zatem, muszą oni zastanawiać się nad tym jeszcze przed Czasem Zbiorów, a na pewno przez Czasem Mrozów.

W przygodzie "Przez Ostępy Darkwaldu", oraz samej kampanii "Ścieżki Przekletych" dość dobrze opisane są wydarzenia od Rozpoczęcia Oblężenia do momentu gdy BG rozpoczynają przygodę w Untergardzie. Rozpiętośc czasowa wszystkich tych wydarzeń (wraz z dotarciem do Middenheim z Untergardu) to około miesiaca.

Jeśli ta przygoda zaczynać się ma w podobnym momencie co ta opisana w Królestwie Magii, "Okrutny Koniec" (A tam bohaterowie mają znaleźć się w Averheim kilka dni przed miesiącem Czas Zbiorów", a więc kilka dni przed końcem miesiąca Po tajemnicy), to cofając się o miesiac, lądujemy w okolicach Nocy Tajemnicy "Geheimsnacht".

Co o tym sądzicie? Wiem, ze to w sumie jest do wyboru MG, ale lubię sie doszukiwać szczególików w Kanonie. :P
Może coś sie da znaleźć.
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem