Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-01-2015, 22:08   #9
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Do do tematu zapytania... oczywiście nie chodziło mi o to czy ulryk ma cos przeciwko "łukom" konkretnie. Nawet jest zapis o tym, że wyznawca Ulryka może nosić wilczą skórę jeśli zabije wilka gołymi rekami, "lub używając broni wykonanej przez naturę, takiej jak włócznia wystrugana z kawałka drewna lub własnoręcznie wykonany łuk"

Chodzi mi generalnie o kanon mechaniki. Wiadomo, że MG może modyfikować system dowolnie a Księga Zasad jest generalnie tylko szablonem.
Ale właśnie dlatego chcę rozmawiać o kanonie, żebyśmy wiedzieli co modyfikujemy na własne potrzeby. Chcę dobrze znać "Punkt Wyjścia". ;]

Chodzi mi o stronę czysto mechaniczną i czy gdzieś w bazowej, kanonicznej mechanice jest to wyjaśnione.

Cytat:
"Normally, when hitting with an attack, the resulting Damage Total
equals 1d10 plus the weapon’s damage."
To skłania mnie by myśleć, że broń strzelecka kwalifikuje się pod Furię.
To broń strzelecka posiada własną "siłę broni" ("weapon's damage").

Broń biała posiada raczej modyfikator do Siły Postaci, ale w sumie podręcznik nazywa jedno i drugie "Siłą broni"
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline