Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2015, 02:02   #8
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
@Obywatel
Rozumiem, że twój proces jest nakierowany na w miarę rozbudowaną kampanię możliwe, że sandboxową (bez takiego założenia przydatność paru punktów staje się dyskusyjna). Mam tylko kilka uwag:
Ad. 8) Max 2 organizacje? Wykluczając jakieś zadupia to jest realistyczne. A dla graczy polityka prowadzona w takim układzie jest nudna (jeśli kampania miałaby się przedłużyć to i Moriarty okaże się flakami na oleju).

Dodałbym punkt: 12) Możliwe farmazony, w które mogą uwierzyć BG - na skutek schorzeń psychicznych, krytycznych porażkach przy pozyskiwaniu i badaniu informacji

Cytat:
Napisał ObywatelGranit Zobacz post
Moje rozpiski światów są bardzo rozbudowane, ale zawsze pisane słowami-kluczami. Gdy opisuje np. gospodarkę to wygląda to tak:
- silne rolnictwo (gaje brzoskwniowe, winnice, oliwki),
- stabilna sytuacja ekonomiczna,
- duże obciążenia na rzecz lokalnego feudała.
Takie wypunktowanie wyglądałoby ciekawiej, gdy je okrasić szczyptą statystyk np:
- silne rolnictwo (gaje brzoskwniowe, winnice, oliwki)
Rolnictwo wytwarza 80% miejscowego PKB (oczywiście w tym settingu trzeba ubrać to w inne słowa)
- duże obciążenia na rzecz lokalnego feudała
wielkość pańszczyzny wynosi 40% zbiorów

Cytat:
Napisał ObywatelGranit Zobacz post
Im więcej tekstu, tym mniejsza wartość użytkowa notatek. Hasła, odnośniki, myślniki, królują. Gdy opisuję fabułę, robię plan wydarzeń - taki, o jakim uczono mnie w podstawówce - bezokoliczniki zdań, numerowany.
Z ciekawości zapytam czy próbowałeś przy tym stosować jakieś mapy myśli albo jakieś inne alternatywne sposoby notowania?
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem