Wątek: Łowcy demonów
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2015, 09:47   #6
Saverock
 
Saverock's Avatar
 
Reputacja: 1 Saverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemuSaverock to imię znane każdemu
No to od początku.


Cytat:
Napisał valtharys Zobacz post
Brzmi fajnie. Pytania
- jakie tempo odpisywania?
- to rozumiem będzie storytelling czy zamierzasz jaką mechanikę wprowadzać ?
-na pewno maks to tydzień, ale wolałbym szybciej. W przypadku walk i dłuższych dialogów pojawi się doc.
- storytelling, może czasem rzucę sobie przed monitorem, ale nie będzie to coś, czym musicie się martwić.

Cytat:
Napisał Raist2 Zobacz post
Wstępnie, muszę powiedzieć, jestem zaciekawiony, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Technologia jaka? Całkiem jak u nas, czy jakieś odchyły od normy? Magia? Rytuały? Z ciekawości żeby wiedzieć na czym się stoi.
Na takie pytanie czekałem. Technologia jak u nas, nic wymyślnego.

Nie chcę za dużo zdradzać, ale razem z demonami pojawiła się na świecie skaza, coś, co można określić mianem magii. W większości przypadków zabija ona "skażonych", bądź zamienia ich w demony. Jednak występują wyjątki, które z niewiadomych przyczyn potrafią żyć ze skazą,a nawet zyskiwać dzięki temu niezwykłe zdolności. Na przykład postać, która będzie bardzo ważna w fabule(pojawia się już od początku sesji) ma przyspieszoną regenerację, ktoś inny może dzięki skazie władać nad ogniem, ktoś wyczuwa demony itd.

Cytat:
Napisał Brilchan Zobacz post
Brzmi ciekawie z chęcią zagrałbym typem Ulicznego proroka \ Samozwańczego księdza \ bicza Bożego na demony.

Fajnie by było gdybyśmy mogli używać jakieś rytuałów mistycznych i np. mocy modlitwy tatuaże z mistycznymi znakami i te klimaty.

Można by wziąć jakąś prostą mechanikę typu FATE albo M&M. Może być też ST ale jeżeli się na to zdecydujesz to radzę żebyś poprosił o jasne określenie umijek postaci np:

W czym jest dobra ? W czym jest kiepska, jakieś wady zalety ? Istotne zdolności ?

Wiem z własnego doświadczenia że takie dogadanie się Mistrza z graczami ułatwia potem grę Jak chcesz to mogę ci na PW przesłać ładne przykłady takich prostych kart ?

Jestem chętny fajnie się z tobą grało
- myślę, że taka postać by się odnalazła.
- cóż, tutaj mógłbym się zgodzić na modlitwy, czy jakieś święte przedmioty, które osłabiałyby demony. Poza tym, jak wspomniałem wcześniej, występuje jeszcze skaza, która daje naprawdę wiele możliwości.
- tutaj raczej jakiś ST, bo z mechanik to w stopniu minimalnych ogarniam tylko D&D.
- w przypadku umiejętności, to właśnie myślałem nad prostym "jesteś bardzo dobrym w tym, dobry w tym itd.".
- dzięki, bardzo by się przydało, bo ciągle myślę jak stworzyć KP, by znalazło się tam wszystko, co potrzebne i jednocześnie nie była za długa.

Cytat:
Napisał Baird Zobacz post
Ciekawe, na pewno się zgłoszę jak zrobisz rekrutacje. Powiedz mi czy w świecie tym są ludzie którzy podpisują pakty z demonami? Czy będziemy tylko walczyć z demonami czy może pojawią się jacyś demoniści? Co z aniołami w tym świecie czy też są obecne? Jak dobre/przepakowane mogą być nasze postaci?
Pakty z demonami to duża rzadkość. Nie wykluczam, że coś takiego mogłoby się pojawić, ale nie jest to pewne. Mam wprawdzie pewien pomysł, jak to wprowadzić, ale wymaga on dopracowania i niekoniecznie z niego skorzystam. Anioły? Nie, mógłbym jasne wepchnąć je jakoś na siłę(niespodziewana odsiecz w trakcie ostatecznej bitwy), ale wolałbym tego nie robić. Skaza będzie opcjonalna, ale nawet bez niej jesteście silni. Walczycie z demonami i jeszcze żyjecie, co jest niezwykłe samo w sobie. Na pewno będziecie odnosić rany, bo nadal jesteście ludźmi, niezwykłymi, ale ludźmi. Jak ktoś popełni zbyt dużo błędów typu "próbuję zablokować mieczem młot 5 metrowego demona", to oczywiście zginie.

Ledwo wstałem, więc jakbym napisał coś niezrozumiale, to śmiało mi to wytknąć, bym mógł poprawić
 
__________________
Cóż może zmienić naturę człowieka?
Saverock jest offline