Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2007, 21:53   #4
Wernachien
 
Wernachien's Avatar
 
Reputacja: 1 Wernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodzeWernachien jest na bardzo dobrej drodze
Nie zrozumiałeś mnie Malkav.
Ja nie mówiłam o historii świata mroku i klanów, ale o wierzeniach i podaniach ludowych (REALNYCH!). To co dla mnie jest kwintesencją wampira musiało być wampirem w pierwowzorze, a to sprawdza się wyłącznie u Tzimisce, powstającym na bazie legendarnego Draculi, i nie mieszaj tu proszę światów, mówię o książkowym Draculi, Stokera bodajże.

Jeśli patrzy się na wampiry w DA to nie trudno zauważyć pewne schematy wykorzystujące właśnie wierzenia z różnych kultur (np Gangrele, to słowiańskie diabły z lasu, widać to choćby w ich nocnych obrzędach przy ognisku).
 
Wernachien jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem