Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2007, 19:36   #5
Markus
 
Markus's Avatar
 
Reputacja: 1 Markus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znanyMarkus wkrótce będzie znany
Po pierwsze gratuluje Merill odwagi. Cieszy mnie to, że założyłeś własną rekrutacje.

Po drugie ciekawy pomysł. Grałem we wszystkie części BG i możliwość zagrania w część trzecią wydaje się bardzo interesująca. Sam kiedyś zastanawiałem się jak mogłaby wyglądać kontynuacja i czy to w ogóle możliwe. W końcu główny wątek fabuły został zakończony. Tylko mam parę pytań.

Cytat:
Napisał merill
...ta sesja będzie tylko delikatnie nawiązywać do tej komputerowej serii, a jedyne podobieństwo ma polegać na zapewnieniu graczom równie wspaniałej zabawy.
Co rozumiesz przez „delikatne nawiązanie”?

Cytat:
Napisał merill
Rekrutacja potrwa 2 tyg. , po upływie tego czasu wybiorę drużynę
Dwa tygodnie? Sporo. Czy gdyby znalazła się odpowiednia ilość, dobrze wykonanych postaci, to istniałaby możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji?

Cytat:
Napisał merill
-postacie władające magią są zobowiązane do dołączenia listy czarów
Nie wiem czy i ewentualnie kim będę grał, ale wole na wszelki wypadek spytać. Komponenty obowiązują zgodnie z normalnymi zasadami, czy żeby rzucić czar wcale nie trzeba mieć żadnych „specjalnych” przedmiotów? Pytam ponieważ spotkałem się z różnymi MG i bardzo odmiennymi rozwiązaniami w kwestii komponentów do czarów.

Cytat:
Napisał merill
...jedna strona A4 nie wystarczy...
A czy jest jakiś górny próg ilości stron? Pytam bo większość MG nie lubi czytać epopei, a ja czasem (dość rzadko) rozpisuje się, często niepotrzebnie.
Są jakieś dodatkowe zalecenia jeśli chodzi o biografie? (coś w rodzaju musi się kończyć w tym i tym miejscu)

No i jeśli chodzi o sesje, to chyba wszystko. Nie wiem czy będę próbował się dostać i wziąć w niej udział. Z jednej strony mam trochę mało czasu, ale z drugiej zagranie w "BG" na forum jest niezwykle kuszące. No i mam dylemat...

***
Widzę, że jest tu dwójka chętnych do poznania DnD. Jeśli uważacie, że dobrze piszecie, macie czas i chęci, to ja z przyjemnością mogę wam pomóc, stworzyć karty postaci. Właściwie widzę trzy rozwiązania:

Pierwsze- można skorzystać z SRD 3.0 (System Reference Document). Są tam wszystkie niezbędne materiały. Niestety są po angielsku i bez znajomości tego języka, nic na nich nie skorzystacie. A oto i link:


Drugie- możecie skorzystać z SRD do edycji 3.5. Te materiały są z kolei po polsku, ale następuje pewna rozbieżność edycji. Jeżeli ktoś stworzyłby postać na ich podstawie, to jego karta postaci wymagałaby pewnej korekty, przez osobę, która zna obie edycje i wie jakie są w nich różnice.


Trzecie (TYLKO ZA ZGODA MERILLA)- ja mogę pomóc w stworzeniu postaci, na dwa sposoby. Albo wyjaśniając podstawowe zasady, albo tworząc całą kartę własnoręcznie. Raczej sugerowałbym te pierwszą opcje. Jednak z góry ostrzegam, że ja też mam trochę (bardzo) ograniczoną ilość czasu.
 
Markus jest offline