Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2007, 22:34   #8
Maczek
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Ja myślę że albo autor nie zrozumiał swojego własnego tematu albo zwyczajnie o czymś innym chciał pisać. Z tego co piszesz Malkav to bardziej pasuje temat typu "Klan który kochacie najbardziej. W tym wypadku można by sobie po spekulować co kto lubi i co kto uważa za bardziej wiarygodne z masy wątków historii opisanych przez White Wolfa, które często gęsto sobie nawzajem przeczą.

Swoją drogą w wierzeniach wampir był zawsze przedstawiany jako bestia mordująca wszystko naokoło. Raczej nie dopatrywano się tam żadnych ludzkich uczuć a już na pewno nie doszukiwano się w nich piękna czy choćby nuty Romantyzmu. To były demony którymi straszyło sie dzieci. Nie znam się jednak zbyt na kulturach aby coś więcej powiedzieć. Nawet nie wiem gdzie pierwszy raz pojawił sie wampir w wierzeniach.

Jeśli zaś chodziło jeszcze o coś innego. To już czepiając się samego tytułu jako punkty zaczepienia (fajnie to brzmi ) to jak można mówić o wampiryzm wampirze (też fajnie brzmi) nie bardzo rozumiem w jakich kategoriach mielibyśmy na to patrzyć. Kto był pierwszy czy jak? Kto lepszy, bardziej fajoski, bardziej grywalny, bardziej umęczony, no sam nie wiem...
 
  Odpowiedź z Cytowaniem