WÄ…tek: Das Schwarze Auge
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2015, 10:04   #7
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ardel Zobacz post
Może ktoś zdołałby to zrobić, ale wydaje mi się, że nie jest to wykonalne. Przynajmniej nie trafiłem jeszcze na gracza, który potrafiłby wykorzystać system, by stworzyć jakieś mechaniczne monstrum. Ale czemu by nie spróbować?
Powergaming to tworzenie postaci w miarę możliwości kompetentnych do zadań, przed którymi stawia przed nimi twórca. Stworzenie monstrum nie jest celem z założenia tylko znalezieniem sposobu na shackowanie (to nie ma nic wspólnego z munchkinem) mechaniki systemu, co rzeczywiście nie ma co ukrywać, że wprawia powergamera w niebywałe zadowolenie. Jestem też pewny, że gdy rzucisz im silniejszego encountera ucieczka z płaczem będzie reakcją niemożliwą... nie, oni będą kombinować jak wyjść z niego z tarczą.
A co do zabezpieczenia przed monstrami to w Zapomnianych Krainach znalazłem jedno, ale za to pouczające:
Bez wyłączenia z właściwości klasowych czarów wywoływania i nekromancji można w okolicach 17 poziomu utworzyć czarodzieja, który wszystkie czary może rzucać na wymaksowanej metamagii. Wystarczyłoby wytańczyć 4 tury, aby rzucić 24 godzinny Pocałunek Wampira, aby wyłączyć ograniczenie związane z budową i wytrzymałością. Ale setting ma te ograniczenie i katiuszy na tym nie zrobisz.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.
archiwumX jest offline