Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-05-2015, 19:15   #8
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
[ukryj=Cattus]Otto Graf + 2PD[/ukryj]
[ukryj=Kawalorn]Wrociwoj Placuch + 2PD[/ukryj]
[ukryj=Ivar]Hasso Loelellund + 2PD[/ukryj]



Agricola przyjrzał się uważnie mężczyznom. Każdy prezentował sobą całkiem odmienny widok. Najdłużej przyglądał się Ottowi, wachlując się przy tym miarowo. Purpurowe i zielone wzory migotały przed jego błyszczącą od potu twarzą.

[ukryj=Cattus]Otto Graf
rzut na PS 9 - oblany[/ukryj]
[ukryj=Kawalorn]Wrociwoj Placuch
rzut na PS 16 - oblany[/ukryj]
[ukryj=Ivar]Hasso Loelellund
rzut na PS 16 - oblany[/ukryj]



- Nie znam żadnego z was, nie znam także żadnego Nasiba, czy byłby kupcem czy żebrakiem. - Zmrużył lekko oczy, jakby chciał przewiercić rozmówców spojrzeniem. - Widzę jednak, że na robocie się znacie. A przynajmniej niektórzy z was - dodał trochę złośliwym tonem.

Wstał i podszedł do Otta. Okazało się, że nie był wysoki. Przy mierzącym metr osiemdziesiąt garetyjczyku wyglądał jak młodzik. Z tą wizją kłócił się tylko siwawy kolor włosów.

- Jak widzicie, moi drodzy, zakład ten jest całym moim życiem - zaczął całkiem zbędną przemową i zaczął przechadzać się pomiędzy taflami szkła. - Jestem najlepszy, ponieważ tworzę szkło o całej gamie kolorów. Nie starczy tęczy, by opisać moje wytwory. Problemem jest dostępność minerałów, które stosuję w mojej pracy. Moi dostawcy niestety nie mogą pokazywać się publicznie, ponieważ… - Głęboko westchnął i podrapał się po czole. - Cóż… Ponieważ nie chcą ich tutaj. Rzekłbym nawet - ponieważ nie chcą zarobić. A ja chcę i jak widzę, wy także chcecie. Szczegóły podam wam dopiero, kiedy zgodzicie się wziąć tę robotę. Pamiętajcie - dwanaście talarów.

[ukryj=Cattus]Otto Graf
rzut na naturę ludzką 3,17,17 - oblany[/ukryj]
[ukryj=Kawalorn]Wrociwoj Placuch
rzut na naturę ludzką 19,4,8 - zdany

Wrociwoj jest przekonany, że Fider Agricola kupuje barwniki na czarnym rynku. Uważa jednak, że tuzin srebrnych monet to jak najlepsza cena za taką usługę. Tylko czy nie jest to sprzeczne z jego kodeksem moralnym?[/ukryj]
[ukryj=Ivar]Hasso Loelellund
rzut na naturę ludzką 12,15,17 - oblany[/ukryj]



Oferta brzmiała jak najbardziej rozsądnie. Delikatny uśmiech szklarza Fidera jawił się jako przyjazny i sympatyczny.
 

Ostatnio edytowane przez Ardel : 31-05-2015 o 19:19.
Ardel jest offline