Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-06-2015, 13:28   #2
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację





Lista obecnych graczy (alfabetycznie):
- Black (pseudonim operacyjny - "James White"): traveller
- Cassandra Eleonora Alvari (pseudonim operacyjny - "Nicole Little"): Nami
- Cedric Lovren (pseudonim operacyjny - "Dean Diggory"): Ravanox
- Natasha Wilde (pseudonim operacyjny - "Megan Gentle"): Vivianne
Sytuacja aktualna w sesji:
Mówiąc krótko:
Zespół uderzeniowy dotarł do Grecji wprost na Archipelag Skiros na Morzu Egejskim. Konkretnie to na wyspie Skiros w mieście Faradona.
Zadaniem jest wyeliminowanie premiera Grecji, Aleksisa Tsiprasa tak, by wyglądało to na wypadek. Powód? Proszę bardzo. Premier Tsipras pożyczył dużo pieniędzy od Unii Europejskiej i nie chce płacić. Więcej. Zapowiada ocieplenie stosunków z Rosją kończy z polityką "zaciskania pasa" mogącą doprowadzić do wyrównania finansowych rachunków z krajami unijnymi. Sposobem na odzyskanie pieniędzy jest obsadzenie na stanowisku premiera nowego człowieka sprzyjającego prounijnym stosunkom. Tutaj do akcji wkracza Organizacja i jej Suicide Squad.
Ze wstępnego wywiadu wynikało, że Aleksis Tsipras znajduje się razem ze swoim Gabinetem na wyspie Gavonisi, gdzie też zespół (z małym wyjątkiem przymusowym) udał się.
Willę premiera znaleźli w górach Thantalo na północ od miasteczka Astros.
Dodatkowy/a gracz/ka?
Otóż tak. W toku przygody postacie graczy uznały, że potrzebne będzie im wsparcie. Black zwrócił się z prośbą do Szefowej o przydzielenie dodatkowej osoby jako, że Cedric Lorven trafił do więzienia. Szefowa, jak się okazuje w rekrutacji dodatkowej, przystała na to.
To postacie graczy wywołały rekrutację dodatkową bez mojego udziału! Takie są możliwości w tej sesji
Dane ogólne ("FAQ"):

-Suicide Squad, a Suicide Squad:
Jeśli chcieliście popracować w drużynie z Floydem Lawtonem, to muszę was rozczarować. Całkowicie wykluczamy postacie znane ze świata DC (Marvela i innych komiksów również).
-Sesja będzie półsandboxowa:
To znaczy, że daję wam teren, po którym możecie się poruszać, ale nie możecie wyjść poza jego granice. Dostaniecie również mapy terenów.
-Sesja będzie względnie krótka:
Sesja jest zadaniem. Kończy się wygraną, jeśli wykonacie zadanie, przegraną w przypadku porażki. Logiczne, nie?
-Sesja będzie w:
Będzie w dziale "Science Fiction", zaś w dziale "Komentarze do sesji RPG - Science Fiction" znajdziecie wątek z komentarzami oraz materiałami do sesji.
Klimat:
Będziemy poruszali się w granicach lekkiego science fiction. Bez mieczy świetlnych, ale za to widać już przebłyski cyberpunku, a właściwie nie do końca cyberpunku, ale o tym dalej.



Miejsce akcji:
Półwysep Bałkański. Grecja.
Czas akcji:
Współczesność. 2015 rok.
Ilość graczy:
Przyjmę 1 gracza.
Mechanika, a storytelling:
W zasadzie nie ma mechaniki. Albo prawie jej nie ma. Na obecną chwilę jestem zadowolony z tego typu systemu testowanego od początku Aktu I Części II Rolanda Relinvena herbu Roztoka z Rajczewa.

Ojciec obecnego modelu złożony był z trzech elementów: logika, los, spryt. Akcja kończyła się sukcesem przy wypełnieniu 2 elementów.
Stary system ewoluował.

a) Logika:
W nowym całkowicie wyrzuciłem element "logika", ponieważ z góry zakładam jego wypełnienie. Jednak musimy mówić o tej samej logice, by dobrze się zrozumieć. To dla mnie - narratora musi być wszystko logiczne.

Przykład (akcja nielogiczna):
Postać ma arachnofobię. Nagle wylądował na postaci wylądował pająk wielkości małego kota. Postać zaczyna rozważać jaki jest to gatunek pająka i czy może zagrozić życiu, a następnie rozgląda się za czymś, czym mógłby zepchnąć z siebie dziwne stworzenie.


b) Los:
Będę wyznaczał szanse procentowe na sukces. Szanse procentowe razem z wynikami najczęściej będą występowały w poście sesyjnym po prawej stronie rozmiarem 1. Czasami będą się pojawiały w komentarzach, na PW czy docu.

c) Spryt:
+0% - akcja standardowa
+5% - akcja na tyle nietypowa, by lekko zaskoczyć przeciwnika
+10% - akcja mocno nieszablonowa, powodująca zdezorientowanie
+15% - akcja totalnie niestandardowa
+20% - geniusz
Jeśli będziecie starali się o dodatkowe procenty ze "sprytu", to najczęściej będziecie widzieli +0% i +5%, +10% będzie stosunkowo rzadkie, +15% będzie sporadyczne. +20% zarezerwowane jest dla akcji wybitnej. Nieszablonowej, logicznej i efektywnej w stopniu maksymalnym.

Szanse procentowe sumują się. W najlepszym wypadku możecie uzyskać 140% szans, więc logicznym jest, że nie będę zbytnio tymi plusami szafować, żeby nie wyszło, iż każda akcja się udaje.
Posty:
a) Długość:
Zależnie od potrzeb, ale bez popadania w skrajności.

b) Częstotliwość:
Będziemy jechać systemem 5-7 dni dla graczy i 2-3 dni dla mnie.
Uwagi:
a) Nie chcę osób, które zostawione samym sobie powiedzą: "Nie wiem co mam robić, bo MG nie wrzucił mnie w akcję.", zatem musi to być osoba wykazująca się inicjatywą.
b) Gracze to akcja, MG to reakcja.
c) Postawię przed wami cel, a wy będziecie konstruować drogę do niego. Nawet planu wam nie dam
Koniec rekrutacji i start sesji:
Rekrutację zakończymy 21.06.2015r.
Google Documents:
Tak.


Karta Postaci:

Profesja:
Ranga waszych profesji jest arcymistrzowska. To znaczy, że na całym świecie jest najwyżej kilka osób, które mogłyby wam dorównać w waszym fachu.
By zobrazować poziom waszych umiejętności przywołam wspomnianego wcześniej Deadshota. O ile mnie pamięć nie myli, to był w stanie bez większych kłopotów trafić swój cel wykorzystując dwa rykoszety i przestrzeliwując się przez obiekt.
Jeśli któraś z postaci wybierze strzelectwo wyborowe, to z powodzeniem może oczekiwać trafienia do jednego rykoszetu. Dwa to już spory problem. Dwa z przestrzeleniem przez obiekt to loteria.
Musicie tutaj uważać, by wstrzelić się w wąską granicę ludzkich możliwości, ale spokojnie - w razie wątpliwości pytajcie. Wspólnie coś ustalimy
Uwaga: Mamy w sesji dwie postacie dystansowe, jedną na full contact, jedną medyczkę. Szefowa preferuje profesję, której jeszcze nie ma.
Improwizacja:
Postać zaczyna Improwizację we własnym domu o dowolnej porze. Co postać robi? To właśnie opisujecie w Improwizacji. Feel free & no limit
Sytuacja postaci:
Znajdujesz się w więzieniu i nie jest dobrze. Wyjdziesz z więzienia w najlepszym wypadku, gdy będziesz się rozkładać. Albo czeka cię śmierć i jest to kwestia kilku tygodni.
Twój wyrok jest słuszny, niesłuszny lub cokolwiek pomiędzy.
Niespodziewanie strażnicy zabierają cię z celi, a gdy nikniesz z oczu innym więźniom oraz klawiszom czujesz jak w tętnicę wbija się igła. W tym momencie jest już zbyt późno na reakcję. Świat niknie w ciemnościach.
Uwaga! Jedna osoba z zespołu może być bardziej doświadczona odnośnie pracy w Suicide Squad!
Wymagania:
a) Profesje nie mogą się powtarzać, więc lepiej będzie jak napiszecie w rekrutacji co wybraliście.
b) Postać nie może mieć supermocy, a jedynie superzdolności!

Gdzie przesłać KP?
Na maila: roper13@op.pl



Sytuacja geopolityczna:
Nie będę się tutaj rozpisywał. Wystarczy włączyć pierwszy z brzegu serwis informacyjny telewizyjny, radiowy, internetowy czy inny. Gramy tu i teraz.
Poziom biotechnologiczny:
Jak już wspominałem zanurzymy się w lekki science fiction, a właściwie w coś, co pozwala nam zobaczyć granice nadchodzącego cyberbiopunku jako nierozerwalnego tworu.
Bio przejawia się w wydłużaniu życia. Suplementacja mononukleozydem nikotynamidowym zwiększa poziom dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego, dzięki czemu przeciętny człowiek jest w stanie dożyć do 120 roku życia. Pojawiają się pierwsze kliniki poprawiające strukturę genetyczną nienarodzonego człowieka jeszcze na poziomie łączenia się gamet żeńskich i męskich. W ten sposób dochodzi do drastycznego zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia u nowego człowieka choroby genetycznej, a także na życzenie rodziców wyspecjalizowany personel medyczny może zaprogramować wygląd dziecka. To są jedynie przykłady nieśmiałego wchodzenia ludzkości w erę modyfikacji genetycznych.
Cyber nie jest tak lękliwy. Rozpycha się łokciami. Obecnie dyski, które przeciętny człowiek może nazwać dużymi posiadają około 24 TB, zaś na standardowe wyposażenie komputerów wchodzi 10 TB. Odpowiednio rośnie również pojemność pamięci przenośnych oraz zmniejsza się ich rozmiar. Na poziomie zaawansowanym znajduje się projekt komputera kwantowego. Zrównuje się poziom samochodów prowadzonych automatycznie z pojazdami wymagającymi kierowcy. Trwają zmiany prawa.
Najbogatsi ludzie widząc schyłek ropy naftowej idą za przykładem Warrena Buffeta. Sprzedał on w lutym 2015r. swoje akcje koncernów paliwowych. Blisko ćwierć wszystkich pojazdów na drogach jest napędzana hybrydowo lub elektrycznie. Nadprzewodnikowe koleje magnetyczne robią furorę światową. Komercjalizują się interaktywne holoprojektory. Pod skórę wszczepia się rozmaite urządzenia. Niektóre są nośnikami danych, zaś inne dodają człowiekowi kolejne zmysły takie jak magnetorecepcja. Pojawiają się produkty grafenowe. Trwają przygotowania do bezzałogowego lotu na Europę (księżyc Jowisza), zaś pierwsi ludzie już znajdują się na Marsie. Również w tym wypadku należy traktować wyżej wymienione zmiany jako przykłady.


Cytat:
Wszedłem w posiadanie nowych informacji odnośnie dysków twardych. Pojemność 8 TB jest pieśnią "jutra", natomiast pewna firma planuje wprowadzić na rynek dyski o pojemności 10 TB. To oznacza, iż kolejny raz postęp technologiczny zaskoczył mnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W związku z tym przeciętna pojemność HDD w sesji uległa powiększeniu
Cytat:
Przykłady znanych bohaterów mogących posłużyć za wyznacznik siły postaci:

1. Oliver Queen:
Znany fanom serialu jako "Arrow", zaś komiksu jako "Green Arrow". Odnosząc się do komiksowej postaci Black Canary twierdziła, iż jest w stanie wystrzelić ponad 26 strzał na minutę. Od razu mówię, że jak dla mnie 26 strzał to niezbyt imponujący wynik jak na superbohatera. Łucznik w Suicide Squad będzie w stanie wystrzelić średnio 40 strzał na minutę, ale powyżej 45 to wyzwanie. Akrobatyczne zdolności i walka wręcz pomniejszona do poziomu co najwyżej przeciętnego ucznia.
Tutaj macie przykład przeciętnej szybkostrzelności Łucznika.

2. Felicity Smoak:
Pozostańmy jeszcze w świecie Olivera Queena. Zarówno w serialu jak również w komiksie jest specjalistką od komputerów. Włamanie się do jakiejś rządowej agencji bez pozostawiania śladów nie jest dla niej specjalnym problemem.
Tak również będzie potrafiła postać, ale dysponując odpowiednią "siłą ognia".

3. Floyd Lawton:
Przykład Deadshota został już przeze mnie przedstawiony wyżej. Jest to facet, który "nigdy nie chybia", ale dlatego, że zna swoje ograniczenia oraz zdolności. Wie jak wykorzystując swoje zdolności strzelić, by trafić.

4. George "Digger" Harkness:
Jest to specjalista od bumerangów - Kapitan Bumerang. Co tu dużo mówić... Czy przeciwnik jest schowany za rogiem, czy nie nie ma dla niego wielkiej różnicy. Człowiek musiałby być zamknięty w metalowym pudełku, żeby być pewnym, iż jest bezpieczny.

5. Jonathan Crane:
Postać Stracha na Wróble zna prawdopodobnie większość ludzi. Stworzył substancję chemiczną wywołującą strach oraz koszmarne halucynacje czerpiące z największych lęków człowieka poddanego działaniu specyfiku.


Teraz przykłady bohaterów nie mogących służyć za wyznacznik siły postaci:

1. Bruce Wayne:
Co prawda umiejętności Batmana są nabyte i nie zwiększane nadnaturalnymi metodami, ale należy tutaj pamiętać z kim wygrywał nie tylko za pomocą sprytu i inteligencji, ale również zdolności bitewnych. Dwa najbardziej znaczące przykłady poniżej.

2. Slade Wilson:
Historia Slade'a jest ciekawa. Od początku był zdolnym i bystrym żołnierzem, zaś jego umiejętności w znaczący sposób podskoczyły po zastosowaniu rządowego programu będącego alter ego programu, któremu został poddany Kapitan Ameryka.
Dało to przyszłemu Deathstroke'owi nadludzką siłę, wytrzymałość, zwinność i inteligencję. Nie zapominając również o szybkim leczeniu.
Batman ma z nim spory problem, ale potrafi go pokonać.

3. Ra's al Ghul:
Nieśmiertelny, supersilny, superszybki, superinteligentny, superwytrzymały, mistrz walki. A jednak Bruce dotrzymuje mu kroku w każdym aspekcie bez supermocy. Oprócz nieśmiertelności.

W praktyce można postawić znak równości między wszystkimi trzema postaciami. Dlatego należy pamiętać, iż przegięta superzdolność nie różni się niczym od supermocy.
Cytat:
Improwizacja będzie traktowana jako część fabularna postaci tylko, gdy zaznaczycie, że mam ją tak traktować!
Cytat:
Sztuki/systemy walki:

Ilość znanych sztuk/systemów zależy od:
-stopnia znajomości
-czasochłonności

Sztuki walki są bardziej absorbujące czasowo niż systemy. Możemy wspólnie ustalić optymalną ilość dla postaci albo przedstawicie mi propozycję, a ja się zastanowię czy nie wybraliście zbyt dużo/mało.

Wybierając sztukę/system walki będę oczekiwał zachowania w walce zgodnego ze strategiami i taktykami propagowanymi przez ów sztukę/system (z grubsza, nikt nie będzie z tego strzelał - byleby zachować charakterystyczny pazur). Oczywiście można również wybrać sztukę/system pod wizję walki bohatera.
Wybierając Krav Magę będę oczekiwał szybkiej brutalności: natychmiastowe próby łamania kości czy coś takiego. Aikidowiec miałby wykorzystywać masę i siłę przeciwnika, zakładać dźwignie, ....
Naturalnie służę pomocą przy wybraniu odpowiedniej sztuki/systemu do własnej wizji
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline