Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2005, 00:36   #10
Hood
 
Reputacja: 1 Hood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Przejdźmy do konkretów: świadome sny, psychokineza na małą skalę, telepatia, empatia, zgaszenie świeczki (przykład kriokinezy). Duchów nie wywoływałem
no i co z tymi konkretami?!

Gaszenie świeczki siłą woli (sic!) zapytam tylko: czy warunki ów "eksperymentu" były w pełni kontrolowane?

Ja osobiście nie wierzę w takie bzdury - z prostego powodu, byłoby zbyt pięknie, poza tym problem psychofizyczny (bardzo ogólnie ujmując: zależność myśl-materia) nie został rozwiązany (ani nawet o krok pchnięty na przód) przez 2000 lat z dużym hakiem, zatem magii nie ma... (gdyby była wiedzę o niej zdobytą przekazywanoby i rozwijano a z czaem przesiąkłąby w jakimś stopniu do świadomości ogółu - co nie miało miejsca...).

Rytuałów nie odprawiałem. Co się zaś tyczy medytacji, owszem, ciekawa sprawa ale do psychokinezy temu zjawisku tak daleko jak kupie do tortu czekoladowego...

Dotykając tematu EMPATII - śpieszę w wyjaśneniem, iż nie jest to pojecie ani zjawisko wywodzące się jakkolwiek z kregu czegokolwiek PARA... (parapsychologii, psychotroniki, czy czego tam jeszcze) Jest to zdolność do współ odczuwania stanów emocjonalnych innych osób, umiejętność doświadczania uczuć innych na podstawie obserwowalnych przesłanek...
Inaczej: umiejętność, którą posiada każdy normalny człowiek. Nie obserwuje się jej natomiast np.: u psychopatów... I nie ma w niej nic magicznego, przykro mi

Szkoda...
 
Hood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem